پرش به محتوا

آتش بس فوری! – اسکار لافونتن

اسکار لافونتنشلیک یک موشک ضدهوایی اوکراینی در لهستان بار دیگر آشکار کرد که برای جلوگیری از جنگ جهانی تا چه حد باید بر سر آتش بس فوری به توافق رسید و مذاکرات را صلح فورا آغاز کرد. رسانه های آلمانی که در پروپاگاندای جنگ افروزی از یکدیگر پیشی گرفتند، با حرص دست به تحریک میزنند:
– بیلد: «حمله موشکی پوتین به لهستان دو کشته بجا گذاشت»
– ولت: «در منطقه مرزی: دو موشک روسی به لهستان اصابت کرد»
– اشترن: «موشک های روسیه به لهستان اصابت کرد، دو نفر کشته شدند»
– تاتس: «حمله موشکی روسیه به لهستان: کشته شدن غیرنظامیان پس از انفجار در لهستان»
آنچه شگفت انگیز است این است که ایالات متحده که اغلب جنگ های خود را با دروغ آغاز کرده است – از «حادثه» تونکین در جنگ ویتنام گرفته تا دروغ زایشگاه های کویت در اولین جنگ عراق تا داستان سلاح های کشتار جمعی در عراق در سال ۲۰۰۳ – این بار به مردم حقیقت را ابراز میکند.
خود این امر نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها نمی‌خواهند جنگ در اوکراین به حدی برسد که از کنترل خارج شود.
مدت‌هاست که میدانیم نوکر الیگارشی زلنسکی که توسط اسناد پاندورا به عنوان یک دزد پول مالیات از کشورش اوکراین رسوا شده است، می‌خواهد ناتو را هر چه بیشتر در جنگ ، و آنهم در جنگ جهانی درگیر کند.
جای تعجب نیست که او لجوجانه ادعا می کند: «شکی ندارم که این موشک ما نیستند. بر اساس گزارش های ارتش ما اینها موشک های روسی بودند»

این یک سیاست غیرمسئولانه و یک رسوایی است که دولت آلمان فدرال هنوز پیشنهادی برای توافق صلح ارائه نکرده است. همانطور که چند ماه گذشته نشان داده است، توافقات مینسک همچنان مبنایی برای دستیابی به یک معاهده صلح قابل قبول برای هر دو طرف خواهد بود.

این بسیار مضحک است که هنگامی شولتس، مانند همیشه، به این بهانه که فقط زلنسکی فاسد و اطرافیانش می توانند سرنوشت اوکراین و مذاکرات صلح را تعیین کنند، از ارائه بیانیه آتش بس و صلح عقب نشینی می کند. بدین ترتیب واشنگتن و مسکو آینده اوکراین را تعیین می کنند.
تا اینکه اروپایی‌ها، به‌ویژه شولتس و ماکرون، بالاخره روزی بفهمند که نمی‌توانند سرنوشت اروپا را به آمریکا بسپارند.

دوشنبه ۲۱ نوامبر یا ۳۰ آبان، کتاب من «امی، وقت رفتن است! درخواست برای ابراز وجود اروپا»، که در آن من تاریخ درگیری اوکراین را می گویم و توضیح می دهم که چرا اروپایی ها به معماری امنیتی خود نیاز دارند و باید سرنوشت خود را منتشر خواهد شد.
یک قدرت جهانی متجاوز مانند ایالات متحده که به طور فزاینده ای سلاح های بی ثبات کننده مستقر می کند، هرگز نمی تواند یک اتحاد دفاعی را رهبری کند.

۱ دیدگاه »

  1. این هم تنش به تنه فرش کاشان خورده است. «Je oller desti doller» عجیب است که دونانی هم موضع خوبی گرفته بود.
    در پسا جنگی هم یک اف د ای سرمایدار بزرگی هم وجود داشت که خیلی انتقادی به آدنائر نگاه می کرد و جنایات فاشیستی را برخلاف آدنائر که لاپوشی میکرد رسوا مینمود

    لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: