پرش به محتوا

۵۰ میلیون در برده داری مدرن

۵۰ میلیون در برده داری مدرن
گزارش: تعداد افرادی که ,مجبور به کار اجباری، بیگاری یا ازدواج اجباری هستند در سراسر جهان به شدت افزایش یافته است
نوشته سوزان ناتر
یونگه ولت
ترجمه مینا صابری۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان در شرایط «برده داری مدرن» زندگی می کنند. از این تعداد، ۲۸ میلیون نفر تا سال ۲۰۲۱ مجبور به بیگاری هستند و ۲۲ میلیون نفر مجبور به ازدواج های اجباری بوده اند که عمدتاً به عنوان خدمتکار خانگی مورد استثمار قرار می گیرند.
این آمار توسط سازمان بین المللی کار (ILO)، سازمان مهاجرت (IOM) و بنیاد Walk Free که علیه برده داری فعالیت می کند، ارائه شد.
تعداد افرادی که در شرایط استثمار شدید بسر میبرند در طول پنج سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. سال ۲۰۲۱ در مقایسه با برآوردهای جهانی در سال ۲۰۱۶ ده میلیون نفر بیشتر اسیر برده داری مدرن بودند. زنان و کودکان از آسیب پذیرترین اقشار هستند.
برده داری مدرن تقریباً در همه کشورهای جهان رخ می دهد. بیش از نیمی از کل موارد کار اجباری و یک چهارم ازدواج های اجباری در کشورهای با درآمد متوسط و بالا مشاهده می شود.
بیشترین موارد کار اجباری (۸۶ درصد) در بخش خصوصی صورت می گیرد. ۲۳ درصد از برده داری مدرن شامل استثمار جنسی تجاری میشود. تقریباً چهار نفر از پنج نفر از کسانی که مورد سواستفاده استثمار جنسی تجاری قرار می گیرند، زن یا دختر هستند.
۱۴ درصد از کارگران اجباری (۳.۹ میلیون) توسط دولت ها مورد استثمار قرار می گیرند.
بیش از نیمی از زندانیان در زندان ها برای منافع بخش خصوصی مورد استثمار قرار می گیرند. کارگران مهاجر سه برابر بیشتر از کارگران بزرگسال غیر مهاجر در معرض سوء استفاده برای کار اجباری قرار دارند.
با توجه به این پیشینه، آنتونیو ویتورینو، مدیر کل IOM، روز دوشنبه تاکید کرد: این گزارش بر این نکته تاکید میکند که پروسه مهاجرت باید سریع، منظم و امن صورت گیرد.
بر این اساس، این گزارش خواستار بهبود و اجرای قوانین و بازرسی‌های کار، اقدامات سخت‌گیرانه‌تر برای مبارزه با قاچاق انسان در شرکت‌ها و زنجیره‌های تامین، گسترش حمایت‌های اجتماعی و تقویت حمایت‌های قانونی است.

۱ دیدگاه »

  1. 50 میلیون نفر؟
    اجازه بدهید اجرای دستور کار 2030/توسعه پایدار (نقشه‌ی راه گذار به انقلاب صنعتی چهارم) که تقریبا در تمامی کشورها در حال انجام است (ج.ا.ا هم یکی کشورهای پیشرو در اجرای این استعماری‌ترین سند تاریخ است)، کمی جلوتر برود و cbdcها(که غیر قابل سرما‌یه‌گذاری و دارای تاریخ انقضا و با قابلیت ردیابی و اعمال محدودیت هستند)، کنترل هوشمند، مالیات بر کربن، مالکیت زدائی از مردم و واگذاری به کمپانی‌های چند ملیتی و .. به مرحله‌ی عملیاتی شدن برسند تا ببینید 50 میلیون برده‌‌ی نوین وجود دارد یا چند میلیارد منهای چند ده هزار نفر.
    تا آن هنگام هم عموم چپ‌ها و سایر افرادی که دچار توهم دانایی و تاثیرگذاری هستند به همه‌چیزو همه‌کس می‌پردازند به‌جز اجرایی شدنِ استعماری‌ترین سند بردگی بشریت!

    لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: