پرش به محتوا

تهدید پوتین اثر کرد، اروپا جا زد!

روزنامه انگلیسی تلگراف می نویسد وزرای انرژی اتحادیه اروپا تحت تاثیر اولتیماتوم ولادیمیر پوتین رسمل جا زدند.
پس از هشدار پوتین (اینجا)، آنها نظر خود را در مورد سقف قیمت گاز روسیه تغییر دادند.
روزنامه بریتانیایی تلگراف در ۹ سپتامبر می نویسد: «وزرای اتحادیه اروپا محدودیت قیمت گاز روسیه را پس از تهدید ولادیمیر پوتین به قطع صادرات همه چیز در تلافی تعیین سقف قیمت گاز رد کردند.»
به نوشته این روزنامه، در عوض، تصمیم گرفته شد از ابزارهای دیگری مانند «اقدامات علیه غول های انرژی و کمک به شرکت های انرژی که به دلیل بی ثباتی بازار گاز دچار بحران هستند» استفاده شود. :
پیشنهادات برای محدود کردن قیمت واردات انرژی که ماشین جنگی کرملین را تامین مالی می کند، پس از مخالفت برخی از کشورهای عضو از دستور جلسه کنار گذاشته شد.
پوتین هشدار داده بود که در صورت اعمال محدودیت، عرضه انرژی را به طور کامل قطع خواهد کرد.
چندین کشور، از جمله مجارستان، با توجه به تهدید به توقف ناگهانی واردات گاز از روسیه، گفتند که نمی توانند از طرح اتحادیه اروپا حمایت کنند.
«این پیشنهاد در نهایت در مذاکرات اضطراری کنار گذاشته شد.»
به گزارش تلگراف، کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جای اقدام علیه گاز روسیه، تعیین سقف قیمت تمام گاز وارداتی را که وارد اتحادیه می شود، پیشنهاد کرده اند. بنابراین به مقامات اجرایی اتحادیه اروپا دستور داده شد که پیشنهاداتی را برای سقف قیمتی گسترده‌تر ارائه کند، که فقط روسیه را هدف قرار ندهد.
همچنین از کمیسیون اروپا خواسته شده است تا برنامه‌هایی را برای کاهش فشار بر خانوارها با هدف محدود کردن سود اضافی شرکت های غول‌های انرژی که از افزایش قیمت انرژی سود می‌برند، تهیه کند.
این روزنامه خاطرنشان می کند که وزیران در بروکسل از آنجایی که روسیه از صادرات انرژی به عنوان سلاح استفاده میکند، باید «فوراً سعی کنند خود را برای زمستان سخت آماده کنند»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: