پرش به محتوا

رهبران «آزوف» برای بازجویی به روسیه ارسال شدند.

ستیزه جویان ماریوپل به روسیه منتقل شدند. نبرد در دونباس ادامه دارد
نوشته ماتیاس ایستوان کوهلر
یونگه ولت
ترجمه حمید علوی


دو افسر ارشد نظامی از واحدهای اوکراینی در کارخانه «آزوفستال» در ماریوپول برای بازجویی به روسیه منتقل شدند.
خبرگزاری روسی تاس شامگاه شنبه به نقل از منابع ناشناس در قوه قضائیه، نام دو عضو برجسته آزوف را معاون فرمانده هنگ فاشیست «آزوف»، سواتوسلاو پالامار، و فرمانده تیپ ۳۶ نیروی دریایی نیروهای مسلح اوکراین، سرگئی ولینسکی گزارش کرد. افسران دیگری نیز از واحدهای مختلف اوکراین به روسیه منتقل شده اند. هیچ واکنشی تا کنون از کیف تا انتشار این مطلب مشاهده نشده است.

در همین حال، جنگ تا آخر هفته ادامه داشت. ارتش روسیه یک مرکز کنترل نیروهای مسلح اوکراین در منطقه دنپروپتروفسک را با حمله موشکی منهدم کرد.
به گفته ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه در یک ضربه بیش از ۵۰ ژنرال و افسر نیروهای مسلح اوکراین از جمله افسران ستاد کل و ستاد فرماندهی واحد کاخوفکا، نیروهای هوابرد و واحدهایی که در مناطق میکولایف و زاپوریژیا فعالیت می کردند، کشته شدند. به گزارش تاس، فیلم این حمله نیز اواخر روز یکشنبه در فضای مجازی منتشر شد.
شهر سورودونتسک نیز همچنان زیر آتش سنگین توپخانه و راکت روسیه قرار دارد. به گفته نماینده «جمهوری خلق لوگانسک» جنگجویان گردان ملی گرای «آیدار» و رهبران آنها در حومه شهر صنعتی تسلیم شدند. ستیزع جویانی که در کارخانه شیمیایی آزوت مستقر شده‌اند، قبلاً سیگنال‌هایی مبنی بر تمایل به مذاکره ارسال کرده اند.
علاوه بر این، نیروهای روسی دوباره سعی کرده بودند تا به طرف خارکف پیشروی کنند. وادیم دنیسنکو، مشاور وزارت کشور در تلویزیون اوکراین می گوید که وضعیت شمال شهر بسیار دشوار شده است.

ارتش اوکراین نیز بار دیگر به اهداف بیشتری در شرق حمله کرد. به گزارش روز یکشنبه موسوم به جمهوری خلق دونتسک ، نیروهای اوکراینی در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بار منطقه را گلوله باران کردند که در نتیجه آن ۵ غیرنظامی کشته و ۲۴ نفر دیگر زخمی شدند. این بمباران با راکت ها و توپخانه های متعدد از جمله ناتو با کالیبر ۱۵۵ میلی متری انجام شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: