پرش به محتوا

آیا ایالات متحده زلنسکی را کنار می گذارد؟

گمانه زنی نیویورک تایمز: آیا ایالات متحده زلنسکی را کنار می گذارد؟

همانطور که یک ستون نویس مشهور نیویورک تایمز فاش کرد، مقامات ایالات متحده بیش از آن که علنا اعتراف میکند، نگران رهبری اوکراین هستند.
بر این اساس، واشنگتن با زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، مشکلات بزرگی دارد.
یک «بی اعتمادی عمیق» بین دوطرف وجود دارد.
به گفته توماس ال. فریدمن، ستون نویس مشهور سیاست خارجی نیویورک تایمز، بین دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، «بی اعتمادی عمیق» وجود دارد.
ایالات متحده بیشترین حمایت را از اوکراین در درگیری با روسیه داشته است و میلیاردها دلار کمک نظامی و اطلاعات اطلاعاتی ارائه کرده است، اما فریدمن می گوید روابط واشنگتن و کیف آنطور که به نظر می رسد خوب و متناسب نیست.
فریدمن،برنده سه بار جایزه پولیتزر گزارش می دهد:

«مقامات ایالات متحده به طور مخفیانه بیش از آنچه آنها اعتراف می کنند نگران رهبری اوکراین هستند.
«بی اعتمادی عمیقی بین کاخ سفید و ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین وجود دارد. خیلی بیشتر از آنچه گزارش شده است.»
نویسنده تصمیم زلنسکی برای برکناری دادستان کل ایرینا وندیکتوا و ایوان باکانوف، رئیس سرویس امنیت دولتی (SBU) در اواسط ژوئیه را به عنوان «اتفاقات عجیبی که در کیف رخ می دهد» توصیف می کند.
در ۱۷ ژوئیه، زلنسکی دادستان کل کشورش و رئیس اطلاعات داخلی کشورش را برکنار کرد که مهم‌ترین شوک برای دولت او از زمان تهاجم روسیه در فوریه بود.
«این مانند آن است که بایدن مریک گارلند [دادستان کل ایالات متحده] و بیل برنز [رئیس سیا] را در همان روز اخراج کند.»
فریدمن خاطرنشان کرد که هیچ گزارشی در رسانه های ایالات متحده ندیده است که به طور قانع کننده ای توضیح دهد که این علت این موضوع چیست. فریدمن، که ارتباطات بسیار خوبی در تشکیلات سیاسی ایالات متحده دارد، به این نتیجه رسیده:

«به نظر می‌رسد پس از آن همه سرمایه گذاری که ما در آنجا کرده ایم میترسیم به زیر لحاف کیف یک نگاهی دقیق بیندازیم مبادا که فساد یا رسوایی‌هایی ممکن را در آنجا کشف کنیم. »
توضیحات فوق فقط حدس و گمان نویسنده نیست.
فریدمن گفت که در آینده بیشتر در مورد این خطرات گزارش خواهد کرد.
کمک به زلنسکی در متنی یافت می‌شود که عمدتاً حول سفر تأیید نشده نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به جزیره خودمختار چینی تایوان بود، که فریدمن این سفر را «کاملاً بی‌احتیاطی، خطرناک و غیرمسئولانه» توصیف کرد. انتقاد کرد.

فریدمن هشدار داد که پیامدهای منفی می‌تواند شامل «واکنش نظامی چین باشد که می‌تواند منجر به کشاندن آمریکا به درگیری غیرمستقیم با روسیه مجهز به سلاح هسته‌ای و چین مجهز به سلاح هسته‌ای به طور همزمان شود». این مقاله نویس از واشنگتن خواست به جای تحریک پکن، «مراقب هزینه آن» باشند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: