پوتین و حماس دست در دست هم به اسرائیل حمله کرده‌اند!

حماقت و نفرت سیاستمداران نژاد پرست و ضد روس پایانی ندارد

ادعای وزیر دفاع استونی: حمله حماس به اسرائیل در روز تولد پوتین “تصادفی نبود”

ان تی وی آلمان
ترجمه حمید علوی

با وجود اینکه شواهدی در این مورد وجود ندارد، علاوه بر صدراعظم شولتس، دولت استونی نیز به حمایت ایران از حماس اعتقاد دارد. به گفته وزیر دفاع استونی، روسیه نیز در جنگ اسرائیل دست دارد. بخصوص که انتخاب یک تاریخ به ویژه برای او مشکوک به نظر می‌آید.

وزیر دفاع استونی، هانو پوکور، مطمئن است که روسیه در حمله گروه اسلامگرای فلسطینی حماس به اسرائیل مشارکت داشته است. او زمان شروع حمله در ۷ اکتبر، روز تولد رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین، را به عنوان نشانه ای برای تائید نظریه خود می بیند. “وضعیت اسرائیل به وضوح با آنچه در اوکراین اتفاق می افتد مرتبط است. این تصادفی نیست که همه چیز با تولد پوتین شروع شد”، پوکور در مصاحبه با ntv.de و رسانه های آلمانی دیگر در تالین گفت. او معتقد است که این جنگ به کرملین امکان می دهد توجه افکار عمومی را از حمله خود به اوکراین منحرف کند.

وزیر امور خارجه استونی، مارکوس تساخنا نیز در مصاحبه با ntv.de گفت که اگرچه او دخالت مسکو را “منطقی” می داند، اما تاکید کرد که این یک فرضیه است، زیرا شواهدی برای آن وجود ندارد. “روسیه به هر گونه هرج و مرج در سطح بین المللی علاقه مند است، به خصوص اگر در مورد حملات تروریستی باشد، همانطور که ما در نیجر و مالی دیده ایم”، تساخنا گفت. او به گزارشات اوکراین اشاره می کند که قبلاً در مورد جنگ در اسرائیل هشدار داده است که به گفته آنها، کی یف ظاهراً تسلیحات به حماس فروخته است که بقایای آن در اسرائیل پیدا شده است. “اما سرویس اطلاعاتی اوکراین توضیح داد که این سلاح ها همان سلاح هایی هستند که روسیه در موقعیت های جنگی مختلف استفاده کرده است”.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه مسکو، روسیه با حماس که توسط ایالات متحده، اتحادیه اروپا و اسرائیل به عنوان سازمان تروریستی طبقه بندی شده است، ارتباط دارد. به عنوان مثال، نماینده ویژه خاورمیانه کرملین، معاون وزیر امور خارجه میخائیل بوگدانوف، امسال چندین بار با نمایندگان حماس، هم از طریق تلفن و هم در ملاقات های شخصی، گفتگو کرده است.

“پوتین روی این حساب باز کرده است که ما را خسته کند”

هشدارهای جدی از تالین از ترس ناشی می شود که متحدان غربی اوکراین ممکن است تهاجم روسیه را از روی رادار خود پاک کنند. جنگ اکنون مدتی است که ادامه دارد، به طوری که درک عمومی آن تا حدودی به عنوان “صدای پس زمینه” تلقی می شود، همانطور که کایا کالاس، نخست وزیر استونی در مصاحبه با ntv.de می گوید. به دلیل جنگ اسرائیل-فلسطین، “تمرکز” بر حملات مسکو در اوکراین “به تدریج محو می شود”. “ما نباید از [جنگ] خسته شویم، زیرا پوتین روی این حساب باز کرده است که ما خسته شویم”، کالای گفت. یک عضو سرویس اطلاعاتی استونی حمله را با یک عمل بدون بی حس کننده مقایسه کرده است، با این باور که پوتین مطمئن است که “روسیه درد را طولانی تر از اوکراین و متحدانش تحمل خواهد کرد”.

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، روز سه شنبه روسیه را متهم کرد که قصد دارد علاوه بر حمله به کشورش، جنگی در خاورمیانه نیز به راه بیندازد. “ما داده هایی داریم که به وضوح ثابت می کند که روسیه به دنبال راه اندازی جنگ در خاورمیانه است، بنابراین یک منبع درد و رنج جدید، وحدت جهان را تضعیف می کند”، زلنسکی از طریق X، که قبلاً توییتر بود، اعلام کرد. علاوه بر این، او از خطر یک جنگ جهانی هشدار داد.[البته مانند بقیه داده‌ها و اسناد و مدارک کشورهای اروپای شرقی و از جمله اوکراین این داده‌ها هرگز منتشر نخواهند شد چون وجود ندارند – مترجم]

“جنگ های جهانی گذشته با تجاوزات محلی آغاز شد”، زلنسکی با اشاره به حملات شبه نظامی حماس به اسرائیل گفت. او توضیح نداد که چه اطلاعاتی در مورد علاقه روسیه به آتش سوزی در خاورمیانه دارد. “ما دوستان مسکو را می بینیم که علناً کسانی را که اسرائیل را مورد حمله قرار داده اند، حمایت می کنند”، زلنسکی گفت.

حتی دولت استونی نیز احتمال می‌دهد که ایران، متحد روسیه، در جنگ اسرائیل درگیر باشد. تهران به مسکو پهپادهای انتحاری نیز تحویل داده است تا از آنها برای حمله به اوکراین استفاده کند. اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، روز پنجشنبه به ایران مسئولیت غیرمستقیم حملات حماس را داد. شولتز در بیانیه ای در دولت به بوندس تاگ گفت: “ما تاکنون هیچ مدرک محکمی در دست نداریم که نشان دهد ایران به طور خاص و عملیاتی این حمله ترسناک حماس را حمایت کرده است. اما برای همه ما روشن است: بدون حمایت ایران در سال های اخیر، حماس قادر به انجام این حملات بی سابقه به خاک اسرائیل نبوده است.”

برای سرگرمی بیشتر نگاه کنید به مطلب

سیاستمدار اسرائیلی: روسیه بهای آن را خواهد پرداخت!