رسانه ها

سیلی به صورت دولت فریبکار مرکل!

pusch_sw


اشتفان پوش فرماندار منطقه هاینزبرگ (عضو حزب دمکرات مسیحی مرکل) ، که منطقه اش بدلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در وضعیت بسیار حاد و خطرناکی قرار دارد، علیرغم همه دروغ‌های دولت مرکل و رئیس ایالت نورد راین وست فالن که منطقه هاینزبگ بخشی از آن است ، یک گام چشمگیر برداشت و نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور چین شی جینپینگ نوشت و درخواست حمایت از جمهوری خلق چین در مبارزه با کرونا را مطرح کرد.
این تصمیم مانند سیلی به صورت دولت دست راستی و سوسیال دمکرات آلمان است که معروف به دست روی دست گذاشتن و حرافی و بی عملی است.
فرماندار منطقه‌ای هاینزبرگ ، اشتفان پوش (حزب حاکم آلمان CDU) ، نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور جمهوری خلق چین ، شی جینپینگ ، نوشته است. هاینزبرگ یک کانون کرونا زده محسوب می شود. تعداد قابل توجهی از موارد مبتلایان به ویروس کرونا در این منطقه ثبت شده‌اند. این سیاستمدار محافظه کار محلی در نامه‌ی خود ، که وی به سفارت جمهوری خلق چین در برلین ارسال کرده است ، از دولت کمونیستی چین خواسته تا کالاهای پزشکی فوری مورد نیاز هاینزبرگ را تأمین کند. به گفته پوشن ، ماسک ها و لباس های محافظ موجود در منطقه در چند روز آینده تمام خواهد شد.
چین اخیراً به دولت مرکل پیشنهاد کمک رسانی کرده بود اما برلین برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر ، این پیشنهاد را به بهانه اینکه چین سعی در مطرح کرد نام خود دارد دست یاری چین را رد کرده است.
اشتفان پوش در نامه خود ذکر کرده است، تا آنجا که تیم بحران ویروس کرونا و بیمارستان های منطقه مربوط است دیگر اینجا نمی توانیم مایحتاج را تامین کنیم و ما به اندازه کافی مواد ضروری را دریافت نمیکنیم ، این کمبود عواقب وخیم و جدی را برای سیستم درمانی در منطقه هاینزبرگ و برای مردم اینجا به همراه خواهد داشت. من به همین دلیل وظیفه خود می‌دانم به عنوان فرماندار منطقه از جمهوری خلق چین تقاضای پشتیبانی کنم. «، نامه فرماندار منطقه‌ای هاینزبرگ به صورت نامه ای سرگشاده تنظیم شده است.
به گفته پوشن ، مقامات بهداشتی چین به وضوح بیشترین تجربه را در مبارزه با ویروس کرونا دارند. بنابراین ، وی همچنین علاقه مند به تبادل تجربه با مقامات چین است. علاوه بر این ، فرماندار بسیار خوشوقت خواهد شد با مرکز بیماری‌های همه گیر کرونا استان ووهان چین همکاری و مشارکت کند.
شهرک کوچک هاینزبرگ ، واقع در ایالت غربی هم مرز با هلند و بلژیک نوردراین-وستفالن است و تاکنون نزدیک به ۹۸۴ مبتلا و ۲۱ قربانی به ویروس کرونا داشته دارد. علت گسترش ویروس جدید کرونا برگزاری مراسم کارناوال در این منطقه بوده که در آن بسیاری از افراد آلوده شده‌اند و دولت مانع اجرای این مراسم در غرب آلمان نشده است.
جذابیت چشمگیر پکن در مبارزه با ویروس کرونا در جهان و درخواست کمک از هاینزبرگ ،برای دولت ثروتمند و نولیبرال آلمان رسوائی و شرم آور است. در حالیکه دولت فریبکار مرکل همیشه تأکید می کرد که اوضاع تحت کنترل است. در آخر هفته گذشته بین وزیر ایالت بایرن «زودر» و «آرمین لاشت» وزیر نورد راین وست فالن بدلیل ماست‌مالی کردن ماجرای ویروس کرونا در این منطقه و روش‌هایی آبکی مبارزه با این بیماری واگیردار اختلافاتی شدید پیش آمد و کار به فحاشی کشید.
فرماندار هایزنبرگ می گوید ما بلافاصله پس از مشاهده این ویروس مدارس و مراکز مهدکودک را در منطقه خودمان تعطیل کردیم و من دوست داشتم چنین اقدامی را که ما کردیم دولت نیز در همان اوایل ماجرای شیوع ویروس میکرد. «
جای تردید بسیار وجود دارد مناطق دیگر آلمان برای مقابله با همه گیر شدن ویروس کرونا آمادگی واقعی داشته باشند. برای مثال ، رئیس هیئت مدیره انجمن پزشکان بیمه‌های سلامت و بهداست در هامبورگ ، والتر پلاسمن ، به سرویس خبری پزشکی اعلام کرد:
هفته هاست که به طرز ناامید کننده‌ای سعی در خرید تجهیزات پوششی و ضروری محافظتی در همه جای دنیا داریم که تقریبا غیرممکن شده است.
اگرچه دولت فدرال از کمک رسانی فوری به مراکز پزشکی اطمینان داده بود ، اما به هیچ کس چیزی داده نشده است.


فاطمه سیدی

منبع راشاتودی

https://wp.me/p1gf1m-QTl