زلنسکی اعتراف می کند که روسیه منزوی نیستترجمه مجله هفته

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روز دوشنبه گفت که روسیه به دلیل اینکه احساس نمی کند کل جامعه جهانی مخالف حمله او به اوکراین نیستند، از حمله خود به این کشور دست نخواهد کشید، او در عین حال هر نوع سازش و صلح با مسکو را رد کرد. روسیه بارها گفته است که برای گفتگو با کی یف آماده است.

زلنسکی در مصاحبه ای با روزنامه جنجالی بریتانیایی The Sun گفت که معتقد است روسیه “تا زمانی که ایالات متحده و چین با هم به آنها نگویند که از قلمرو [ما] خارج شوند آنها از آنجا تکان نمی خورند” و افزود که او معتقد است اوکراین اکنون در مرکز خطر شروع جنگ جهانی سوم قرار دارد.

رهبر اوکراینی ادامه داد که روسیه احساس “ترس” نمی کند زیرا تا کنون توانسته از واکنش شدید کل جهان علیه جنگ جلوگیری کرده است.

در حالی که اکثر کشورهای غربی، از جمله ایالات متحده، عملیات نظامی روسیه علیه کی یف را محکوم کرده اند و تحریم های بی سابقه ای را اعمال کرده اند، چین و بسیاری از کشورهای جنوب جهانی موضعی بی طرف اتخاذ کرده اند و روابط خود را با مسکو حفظ کرده اند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، هفته گذشته تاکید کرد که غرب نتوانسته روسیه را به یک “کشور سرکش” تبدیل کند، زیرا مسکو همچنان در بسیاری از اجلاس ها و رویدادهای جهانی شرکت می کند زیرا اکثریت جهانی نمی خواهند غرب سیاست خارجی خود را دیکته کند.

در همین حال، زلنسکی سعی کرد تا انتظارات غرب را تعدیل کند و اذعان کرد که اوکراین اکنون “چالش های زیادی” دارد و اینکه کی یف “به نتایج بهتری در میدان جنگ نیاز دارد.” این کمدین سابق افزود: “این فیلم نیست؛ هر روز نمی تواند جادو کرد.” اظهارات او در بحبوحه ضد حمله اوکراین علیه روسیه که از اوایل تابستان آغاز شده اما نتوانسته موفقیت قابل توجهی به دست آورد، مطرح شد. مسکو تلفات کی یف را از آغاز این حمله ۹۰ هزار سرباز تخمین زده است.

رئیس جمهور اوکراین همچنین تاکید کرد که کی یف هرگز با هیچ توافقی که در آن مجبور به رسمیت شناختن کریمه و چهار منطقه دیگر به عنوان بخشی از روسیه شود – که در پاییز گذشته به طور قاطع به پیوستن به روسیه رای دادند – موافقت نخواهد کرد. او توضیح داد: “کی یف برای چنین طرح صلحی آماده نخواهد بود… این پایان دادن به جنگ از سود روسیه است.”

در همین حال، NBC اوایل این ماه گزارش داد که مقامات غربی در حال مذاکره با کی یف بودند تا ببینند آیا می تواند امتیازاتی را به روسیه برای پایان دادن به درگیری در نظر بگیرد، زیرا آنها به طور فزاینده ای نگران هستند که نیروهای نظامی اوکراین “در حال تمام شدن” هستند. روز دوشنبه، الکسی دانیلوف، رئیس امنیت اوکراین، گفت که کی یف از “بحث بین شرکای خاص” در مورد آتش بس احتمالی نگران است و تکرار کرد که کشورش قصد دارد “تا آخر نفر بجنگد”.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید