اوکراین: هدف ما نه صلح، بلکه تجزیه و نابودی روسیه استاوکراین از فشار غرب برای مذاکره با روسیه “نگران” است

ترجمه مجله هفته

الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین، روز دوشنبه گفت.، کی یف نگران است که حامیان غربی آن بدلیل ترس بی اساس از روسیه خواستار صلح شوند.
دانیلوف از طریق لینک ویدئویی در کنفرانس سالانه مجمع امنیت بین المللی هالیفاکس (متعلق به سیا و راست های ضد کمونیست)، یک سازمان غیر دولتی مستقر در واشنگتن دی سی که بخشی از آن توسط دولت کانادا تامین می شود، سخنرانی کرد.

دانیلوف طبق نسخه ای که توسط دفترش منتشر شده است، گفت: “اوکراین از این واقعیت نگران است که بحث ها بین شرکای خاصی در مورد نیاز به مذاکرات، مشورت ها و جلسات با روس ها برای بحث در مورد مسائل جنگ در اوکراین، آتش بس و غیره تشدید شده است.”

او این را به “ترس بی دلیل” از روسیه نسبت داد و ادعا کرد که به جای آن، غرب باید از الگوی اوکراین پیروی کند، زیرا مسکو “فقط زبان زور را می فهمد.”

به گفته دانیلوف، درگیری فعلی “مبارزه بین دموکراسی و استبداد” است که در آن غرب و اوکراین در یک طرف و روسیه، چین، ایران و کره شمالی در طرف دیگر قرار دارند. او اصرار داشت که اگر روسیه شکست نخورد، جهان باید در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده انتظار داشته باشد که “محور شرارت” جدیدی تشکیل شود که “برخی از کشورهای اروپایی” نیز در آن حضور خواهند داشت.

“اوکراین و مردم اوکراین تا آخر خواهند جنگید. ما از پیروزی خود مطمئن هستیم.”

مقام ارشد امنیتی رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی ایده پیروزی اوکراین را “تجزیه کنترل شده روسیه به چندین بخش” توصیف کرد که نه تنها به “تغییر رژیم” در مسکو بلکه به “بی حاکمیتی… خلع سلاح اتمی و غیرنظامی سازی” کشور همسایه منجر می شود.

در همین حال، او گفت که اوکراین برای بازگرداندن مرزهای سال ۱۹۹۱ خود و تبدیل شدن به یک قدرت اقتصادی به بودجه و حمایت بیشتر غرب نیاز دارد.

دانیلوف تاکید کرد: “اوکراین همه فرصت ها را دارد تا به یک پروژه استراتژیک غرب تبدیل شود که قدرت کامل حیات دموکراسی و دفاع از ارزش های جهانی را نشان می دهد.” “غرب باید تأیید کند که اولین و باقی مانده است و یک اوکراین پیروز به عنوان روایتی متقاعد کننده در رویارویی مدرن بین برده داری و آزادی عمل خواهد کرد!”

پیش از این، روز دوشنبه، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، برای ابراز حمایت اخلاقی از اوکراین وارد کی یف شد، اما هیچ کمک نظامی جدیدی برای این کشو را اعلام نکرد. در همین حال، جانت یلن، وزیر خزانه داری، به سی ان بی سی گفت که اوکراین برای ادامه پرداخت حقوق کارمندان دولت “کاملا به بودجه آمریکا وابسته است” و ادامه تامین بودجه کی یف را “اولویت حیاتی” برای امنیت ملی آمریکا خواند.

بیشتر بودجه تصویب شده توسط کنگره برای اوکراین هزینه شده است و کاخ سفید سعی کرده است تا کنگره را تحت فشار قرار دهد تا بودجه بیشتری را تصویب کند، تا کنون بدون نتیجه.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید