پزشکان بدون مرز: ۷۰ کشته در بیمارستانپزشکان بدون مرز: ۷۰ کشته در بیمارستان پس از حمله هوایی به خان ‌یونس در غزه

با استناد به کارکنان بیمارستان خان‌یونس در غزه، سازمان امدادی پزشکان بدون مرز اعلام کرد که در حمله هوایی اسرائیلی حداقل ۷۰ نفر کشته شدند. در این بیمارستان گفته می شود که بسیاری از کودکان و نوجوانان نیز حضور داشتند.

به گفته پزشکان بدون مرز، پس از حمله هوایی اسرائیل به منطقه شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه، حداقل ۷۰ کشته فقط در یک بیمارستان شهر شمارش شده است.

ده ها بیمار، از جمله بسیاری از کودکان و نوجوانان، دیروز به دلیل سوختگی های شدید در بیمارستان ناصر تحت درمان قرار گرفتند، این سازمان امدادی با استناد به کارکنان خود در بیمارستان اعلام کرد.

دیروز در بیمارستان آماری نصب شد که بر اساس آن ۴۷ نفر کشته شده اند. یک عکاس در آن زمان به خبرگزاری آلمان گزارش داده بود که در بیمارستان بسیاری از کیسه های جنازه ردیف شده اند. ارتش اسرائیل هیچ اطلاعیه ای در مورد گزارش ها از حملات در جنوب نوار غزه منتشر نکرد.

کریستف گرنیه، مدیر پروژه پزشکان بدون مرز در جنوب نوار غزه، گفت: “نیاز به خدمات پزشکی بسیار زیاد است.” این گروه آماده است تا فعالیت خود را گسترش دهد، اما برای این کار به “ضمانت های امنیتی اساسی و دسترسی نامحدود به منابع پزشکی و بشردوستانه” نیاز دارد، او توضیح داد. “یک آتش بس ضروری است، اکنون بیش از هر زمان دیگری، برای توقف خونریزی مداوم”.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید