«آهنگ دوستی» کودکان خواستار نابودی همه چیز در غزه شد.میدل ایست آی

تلویزیون دولتی اسرائیل آهنگی را منتشر کرده است که در آن گروهی از کودکان قول میدهند که “همه را در غزه نابود کنند”.

این ویدئو که با عنوان “آهنگ دوستی ۲۰۲۳” منتشر شده است، توسط کان نیوز در ۱۹ نوامبر منتشر شده است و دارای اشعار ملی گرایانه است که توسط فعال صهیونیستی اوفر روزنبام نوشته شده است.

اشعار به حمله مداوم اسرائیل به نوار غزه اشاره می کند و از ورود ارتش اسرائیل به این منطقه محاصره شده برای “نابودی حمل کنندگان صلیب شکسته” صحبت می کند.

کودکان می خوانند: “در سال آینده دیگر آنجا چیزی وجود نخواهد داشت. و ما به طور امن به خانه های خود باز خواهیم گشت.” “در یک سال همه را نابود خواهیم کرد. و سپس برای شخم زدن مزارع خود باز خواهیم گشت.”

به دنبال اتهاماتی مبنی بر اینکه این آهنگ از “نسل کشی” حمایت می کند، این ویدئو بدون توضیح از وب سایت و حساب های رسانه های اجتماعی کان حذف شد.

اسرائیل از ۷ اکتبر یک کارزار بی سابقه محاصره و بمباران در نوار غزه را آغاز کرده است.

در شش هفته، جنگنده های اسرائیلی حداقل ۱۳۳۰۰ فلسطینی، از جمله ۵۵۰۰ کودک را کشته اند. بمباران جمعیت غیرنظامی این منطقه کوچک را ویران کرده است و حملات بیشتر به خانه‌های مسکونی، بیمارستان‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد و سایر زیرساخت‌های عمومی وارد می‌شود.

این حمله پس از حمله گروه‌های مسلح فلسطینی به اسرائیل در ۷ اکتبر که ۱۲۰۰ نفر را کشت، انجام شد.

روزنبام، نویسنده این آهنگ، رئیس جبهه مدنی، جنبشی است که به گفته جروزالم پست برای “احیای اعتماد شهروندان اسرائیلی به نیروهای امنیتی دولت” ایجاد شده است.

او همچنین ماه گذشته مسئول یک کمپین بیلبورد در سراسر اسرائیل بود که در آن رهبران سازمان‌های مختلف فلسطینی به تصویر کشیده شده بودند که توسط ارتش اسرائیل بزانو درآمدند و دستگیر شدند.

او از طریق شرکت روابط عمومی خود، Rosenbaum Communications، در کمپینی برای جلوگیری از استرداد مالکا لیفر، یک زن اسرائیلی-استرالیایی که متهم به دست داشتن در آزار و اذیت جنسی گسترده کودکان در یک مدرسه مذهبی در ویکتوریا بود، مشارکت داشت.

روزنبام بعداً گفت که حمایت از لیفر که در نهایت اخراج شد و به ۱۵ سال زندان محکوم شد، “اشتباهی از جانب من” بوده است.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید