معاون رئیس پارلمان اسرائیل: «غزه را بسوزانید»یک قانونگذار ارشد در اسرائیل از ارتش خواسته است غزه را به «آتش بکشد» و اجازه ندهد هیچ سوختی وارد منطقه محاصره شده فلسطین شود مگر اینکه تمام گروگانهای حماس ازاد شوند.

اظهارات نیسیم واتوری، معاون رئیس کنست، آخرین مورد از یک رشته اظهارات آتش افروزانه سیاستمداران اسرائیلی در مورد درگیری مرگبار با حماس است.

تمام این دغدغه ها در مورد اینکه آیا اینترنت در غزه وجود دارد یا نه، نشان میدهد که ما چیزی یاد نگرفته ایم. ما بیش از حد انسانی هستیم، واتوری، عضو حزب لیکود نخست وزیر بنیامین نتانیاهو، در X (که قبلا توییتر بود) نوشت.

«غزه را بسوزانید، نه کمتر! اجازه ندهید سوخت وارد شود، اجازه ندهید اب وارد شود تا گروگانها بازگردانده شوند!»

در اوایل ماه جاری، نتانیاهو امیهای الیاهو، وزیر میراث را از جلسات کابینه پس از پیشنهاد استفاده از سلاح های هسته ای علیه منطقه محاصره شده فلسطینی ها به حالت تعلیق دراورد.

اسرائیل همچنین محاصره تقریبا کامل منطقه محاصره شده فلسطینی را اعمال کرده است که سازمان ملل و گروه های حقوق بشری می گویند تنها وضعیت انسانی فاجعه بار در انجا را تشدید کرده است.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه روز جمعه به خبرنگاران گفت که ۲۴ بیمار در بیمارستان الشفا، بزرگترین مرکز پزشکی منطقه محاصره شده، در جریان حمله اسرائیل به این مجتمع جان خود را از دست دادند. ارتش اسرائیل حماس را به استفاده از الشفا و دیگر بیمارستان ها برای اهداف نظامی متهم کرده است.

به گفته مقامات محلی، از ۷ اکتبر تاکنون بیش از ۱۱ هزار نفر در غزه کشته شده اند. پس از بحث های طولانی، شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه قطعنامه ای را تصویب کرد که خواستار توقف بشردوستانه در جنگ و ازادی فوری و بی قید و شرط تمام گروگان های حماس» شد.

منبع روسیه امروز

Be the first to comment

پاسخی بگذارید