ایران «هر کاری لازم باشد» برای کمک به ح.ماس انجام خواهد داد
به گزارش روسیه امروز، فرمانده نیروی قدس ایران وعده داده است که “هر کاری لازم باشد” برای حمایت از حماس در جنگ با اسرائیل انجام دهد و ادعا کرد که این گروه شبه نظامی فلسطینی به سمت “پیروزی چشمگیر” در غزه می رود.

نیروی قدس بازوی عملیات خارجی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهران است که مسئول ماموریت های نظامی و اطلاعاتی فراتر از مرزهای ایران است.

اسماعیل قاآنی، رهبر نیروی قدس، در نامه ای خطاب به فرمانده شاخه مسلح حماس، یگان های عزالدین القسام، اعلام کرد که تهران و متحدانش “اجازه نخواهند داد این دشمن بی رحم و کسانی که پشت سر او ایستاده اند غزه و مردم قهرمان آن را فتح و شکست دهند.”

«ما هر کاری که لازم باشد در این نبرد تاریخی انجام خواهیم داد.» قاآنی گفت که حماس به همه ثابت کرده است که مقاومت در غزه قادر به ابتکار و نوآوری است و در عین حال توانایی های سازمانی و میدانی خود را حفظ می کند.»

نامه قاآنی که روز پنجشنبه توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) منتشر شد، یک روز پس از آن منتشر شد که رویترز گزارش داد آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، به حماس اطلاع داده است که کشورش به طور مستقیم در جنگ غزه دخالت نخواهد کرد. بنا به گزارش ها، خامنه ای حمایت سیاسی و اخلاقی» طولانی مدت ایران از حماس را تکرار کرد، اما مداخله نظامی را رد کرد.

با این حال، اوایل روز پنجشنبه، اسامه حمدان، مقام ارشد حماس، داستان رویترز را رد کرد و به ایرنا گفت: “این خبرگزاری به جای ارائه اطلاعات، دروغ های بی ارزش منتشر کرده است.” وی افزود که هدف از چنین گزارش هایی آسیب رساندن به تصویر حماس و متحدانش در محور مقاومت» شبکه ای از گروه های شبه نظامی تحت حمایت ایران در عراق، سوریه، لبنان و غزه است.

مقامات ایرانی هنوز در مورد گزارش رویترز اظهار نظر نکرده اند.

قاآنی که در سال ۲۰۲۰ پس از ترور قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس، در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا، فرماندهی این نیرو را به دست گرفت، در ابتدای عملیات حماس او به جناح مسلح فلسطینی برای “پیروزی چشمگیر و دستاورد کیفی که در تاریخ درگیری بی سابقه است” تبریک گفت و اطمینان داد که “برادران شما در محور مقاومت با شما متحد هستند.”

Be the first to comment

پاسخی بگذارید