یهودیان در مقابله با “همدستی” آلمان در نسل‌کشیایرلند: «یهودیان برای فلسطین» به دولت فدرال آلمان به دلیل سیاست اسرائیل حمله کردند.

نوشته یاکوب ریمان

یونگه ولت

ترجمه مجله هفته

سه فعال یهودی روز سه شنبه در اعتراض به حمایت آلمان از “نسل کشی جدید قرن بیست و یکم که در مقابل چشمان جهانیان در غزه در حال وقوع است” خود را به دروازه ورودی سفارت آلمان در دوبلین دستبند زدند. حدود ۵۰ نفر از حساب کاربری منتشر شده در X توسط گروه “یهودیان برای فلسطین” حمایت کردند. تظاهرکنندگان از دولت آلمان خواستند از آتش بس در خاورمیانه دفاع کند، صادرات اسلحه به اسرائیل را متوقف کند و به موج دستگیری ها در آلمان علیه گروه ها و افراد جنبش همبستگی فلسطین پایان دهد. آنی دو بال، یکی از سازمان دهندگان، روز سه شنبه به یونگه ولت گفت که این دستبندها نشان دهنده زندانیان آلمان است. این گروه “این شکست بدبینانه آزادی بیان” را محکوم می کند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی این گروه، خرس های عروسکی «به عنوان نمادی از ۵۰۰۰ کودک کشته شده توسط اسرائیل» در بیرون سفارت قرار گرفتند.

در دروازه سفارت، به دیپلمات کریستین رش فهرستی از خواسته ها تحویل داده شد. ریش در ویدئویی که یونگه ولت قادر به مشاهده آن بود اطمینان می دهد که او این را به “دفتر مرکزی در برلین” ارسال خواهد کرد. آلمان «ادعا می‌کند که برای حفاظت از یهودیان امروزی عمل می‌کند»، فهرست درخواست‌ها که در X نیز منتشر شد، ادامه دارد. اما این گروه به عنوان «نوادگان کسانی که زمانی سعی در نابودی آنها داشتند»، این تصویر ایجاد شده از سوی آلمان را رد می کنند. آلمان متعهد به حفاظت از یهودیان نیست، بلکه به حمایت از دولت اسرائیل متعهد است.» و دولت اسرائیل در حال مرتکب «نسل کشی در این لحظه» در غزه و کرانه باختری است.

تظاهرات مقابل سفارت مسالمت آمیز بود، سخنرانی های متعددی انجام شد، تی شرت هایی با نوشته «آتش بس فوری»، بنرهایی با نوشته «یهودیان علیه نسل کشی» و پرچم فلسطین به چشم می خورد. پلیس فراخوانده شده توسط سفارت آلمان دلیلی برای مداخله نداشت. پلیس ایرلند اعلام کرد که آنها در محل حادثه در مقابل سفارت آلمان هیچ دلیل و سندی برای زیر پا نهادن قوانین توسط معترضان مشاهده نکردند و به همین دلیل از دخالت در برهم زدن اعتراضات پرهیز نمودند.
تعداد زیادی از کشورهای جنوب جهانی خواستار پایان دادن به خشونت در خاورمیانه هستند. کشورهای غربی مانند بلژیک، فرانسه و ایرلند نیز به آن پیوستند. با این حال، از آنجایی که دولت آلمان فدرال از «دعوت به آتش‌بس یا حتی خویشتن‌داری اسرائیل» خودداری می‌کند – «یهودیان برای فلسطین» همچنان اعلام کردند – همچنین با «متوقف نکردن صادرات تسلیحات به اسرائیل»، و حتی افزایش آن آلمان در «نسل‌کشی» اسرائیل شراکت دارد.

“بر اساس ارقام موسسه تحقیقات صلح استکهلم (SIPRI)، بیش از یک چهارم تسلیحاتی که اسرائیل در ده سال گذشته خریداری کرده از آلمان وارد شده است که در بین تمام تامین کنندگان تسلیحات تنها پس از ایالات متحده آمریکا در رتبه دوم قرار دارد. از سال ۲۰۱۰ جمهوری فدرال آلمان فروش تسلیحات به ارزش تقریباً سه میلیارد یورو به اسرائیل را تأیید کرده است. این ارقام را در گزارش های منتشر شده صادرات تسلیحات دولت فدرال می توان مشاهده کرد.
از سال ۲۰۱۰، جمهوری فدرال آلمان فروش تسلیحات به ارزش تقریبا سه میلیارد یورو به اسرائیل را تایید کرده است.

حتی دولت آمریکا هم اکنون با خجالت از اسرائیل می خواهد که خویشتن داری کند، به ویژه در رابطه با حمله به بیمارستان شفا در شهر غزه.

جیکوب سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز یکشنبه به CBS News هشدار داد، “ایالات متحده خواستار کشتار در بیمارستان ها که در آن مردم بی گناه در آتش متقابل گرفتار شده اند، نیست

در همین زمان، وزیر امور خارجه آلمان، آنالنا بئربوک یک بار دیگر علیه آتش بس در اسرائیل و غزه در آخر هفته در بروکسل مبارزه کرد و خواستار سیاست برداشتن “گام های کوچک” شد.

“یهودیان برای فلسطین” در چنین رفتارهایی “همدستی” آلمان در جنایت علیه بشریت مشاهده میکند، و از این رو آنها به یونگه ولت اعلام کردند که گروه آنها به اعتراض علیه سیاست های دولت آلمان فدرال ادامه خواهد داد.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید