امداد رسانی به پایان خط رسیده است.جنگ در خاورمیانه: ارتش اسرائیل در شهر غزه. سازمان ملل کار را متوقف می کند

نوشته یورگ تیجن

یونگه ولت

ترجمه مجله هفته

ارتش اسرائیل کنترل چندین ساختمان دولتی در شهر غزه را به دست گرفته است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش اسرائیل روز سه شنبه گفت که این شامل پارلمان غزه و ساختمان های پلیس است. روز دوشنبه، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل گفت «حماس کنترل غزه را از دست داده است.» با این حال، راکت ها روز سه شنبه از نوار ساحلی به سوی اسرائیل شلیک شد.

به گزارش خبرگزاری وفا، مدیر بیمارستان شفا در شهر غزه روز سه شنبه از دفن ۱۷۹ کشته در یک گور دسته جمعی که در محوطه بیمارستان حفر شده بود، خبر داد. «امکان دیگری برای دفن وجود نداشت، زیرا بیمارستان از همه طرف محاصره شده است.» اجساد در حال تجزیه بودند. از روز شنبه، بیمارستان هیچ سوختی برای ژنراتور برق خود نداشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تانک های اسرائیلی در دروازه های بیمارستان شفا پارک شده اند تا مانع عبور و مرور زخمی ها شوند. به گفته نیروهای اشغالگر، یک فرماندهی زیرزمینی حماس در زیر بیمارستان وجود دارد. روز دوشنبه، ارتش اسرائیل ویدئویی را از بیمارستان کودکان رانتیسی در شهر غزه منتشر کرد که ادعا می شود به عنوان «سپر انسانی» حماس عمل می کند. با این حال، هیچ چیز در این ویدئو برای اثبات این ادعاهای اسرائیل دیده نمی شود، همانطور که در رسانه اجتماعی X توسط روزنامه نگار آمریکایی مکس بلومنتال، در کنار دیگر کارشناسانی که در این مورد ابراز نظر کرده بودند منتشر شد.

آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی (UNRWA) عصر دوشنبه اعلام کرد که عملیات بشردوستانه خود را در سراسر نوار غزه به دلیل محاصره سوخت اسرائیل ظرف ۴۸ ساعت متوقف خواهد کرد. توماس وایت، مدیر آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد به المیادین گفت: “ما نمی توانیم کاری انجام دهیم: “این یک واقعیت است که مردم غیر نظامی از عملیات امدادی است محروم شده‌اند.”

همچنین روز سه شنبه، اسرائیل به غیرنظامیان باقی مانده در شمال غزه پنجره و مسیرهای برای فرار به جنوب داد. بر اساس آمار سازمان ملل، تاکنون حدود ۲۰۰ هزار نفر به آنجا گریخته اند. در مجموع ۱.۶ میلیون نفر از حدود ۲.۲ میلیون نفر جمعیت غزه در نوار ساحلی در حال فرار هستند. شمار کشته شدگان در میان فلسطینی ها روز سه شنبه به بیش از ۱۱۴۵۰ نفر افزایش یافت. بر اساس آمار رسمی، اسرائیل از ۷ اکتبر تاکنون ۱۲۰۰ نفر کشته شده است.

در کرانه باختری، درگیری بین نیروهای اشغالگر اسرائیل و فلسطینیان در حال تشدید است. به گزارش خبرگزاری فلسطینی وفا، ده ها غیرنظامی در حمله اسرائیل به بیمارستان ثابت در شهر طولکرم در روز سه شنبه با سلاح های شیمیایی خفه شدند. روز دوشنبه، مرکز حقوق قانون اساسی ایالات متحده علیه دولت آمریکا شکایت کرد. آنها دولت را متهم به عدم جلوگیری از نسل کشی و کمک به نسل کشی به دلیل حمایت از جنگ اسرائیل کردند.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید