سیاه و سفید احمقانه نتانیاهونتانیاهو: اگر اسرائیل شکست بخورد، امریکا بعدی است!

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، ادعا کرده است که اگر اسرائیل جنگ فعلی خود را با حماس شکست بخورد، شبه نظامیان اسلامگرا تهدیدی برای ایالات متحده و اروپا خواهند بود و گفته است که اگر کشورش شکست بخورد، کشورهای غربی در نوبت بعدی خواهند بود.

در حالی که نخست وزیر اذعان کرد که واشنگتن از اقدام نظامی اسرائیل در غزه بسیار حمایت کرده است، او هرگونه درخواست برای آتش بس را رد کرد و تاکید کرد که این امر به معنای تسلیم شدن به حماس است.

نتانیاهو روز دوشنبه در نشستی با شان هنیتی از فاکس نیوز از متحدان اسرائیل درخواست حمایت کرد و گفت: ما باید نه تنها به خاطر خودمان، بلکه به خاطر خاورمیانه و همچنین به خاطر همسایگان عربمان و به طور کلی جهان پیروز شویم.

ما باید پیروز شویم تا از اسرائیل محافظت کنیم. ما باید پیروز شویم تا از خاورمیانه محافظت کنیم. ما باید به خاطر جهان متمدن پیروز شویم. این نبردی است که ما درآن میجنگیم و در حال حاضر در حال انجام است. هیچ جایگزینی برای این پیروزی وجود ندارد و اگر ما اکنون پیروز نشویم، اروپا بعدی است و شما بعدی هستید.

نخست وزیر با تاکید بر اینکه “مبارزه ما مبارزه شماست”، ادعا کرد که “محور ترور” بین حماس در غزه، حزب الله در لبنان، انصارالله (حوثی ها) در یمن و دولت ایران وجود دارد و ادعا کرد که “عوامل” تهران به دنبال “بازگرداندن خاورمیانه و جهان به قرون تاریک” هستند.

نتانیاهو اضافه کرد، در طرف دیگر اسرائیل، کشورهای عربی مدرن، البته ایالات متحده، تمام نیروهایی که می خواهند صلح و رفاه را برای خاورمیانه و جهان ببینند، ایستاده اند.

مقامات امریکایی تمایلی به ارائه درخواست مستقیم آتش بس ندارند و در عوض “توقف های بشردوستانه” کوتاه تر را برای اجازه ورود کمک ها به منطقه محاصره شده فلسطینی پیشنهاد می کنند. با این حال، با افزایش شمار کشته شدگان در غزه، برخی از مقامات دولت خواستار «خویشتن داری» نیروهای اسرائیلی شده اند و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده اخیرا ابراز «تاسف» کرد که “تعداد زیادی” فلسطینی در بمباران اسرائیل کشته شده اند.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید