ح.ماس “خط قرمز” حزب الله را فاش کرد

حماس “خط قرمز” حزب الله را فاش کرد

ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه‌های روسی وبه گفته سخنگوی ارشد حماس ، حزب الله تنها در صورتی درگیر درگیری بین اسرائیل و حماس خواهد شد که گروه فلسطینی در نوار غزه به طور کامل از بین برود.
احمد عبدالهادی نماینده حماس در بیروت روز دوشنبه گفت که گروه شبه نظامی متفقین هنوز آماده مداخله در این مبارزه نیست و تنها در صورت شکست کامل حماس عملیات خود علیه اسرائیل را گسترش خواهد داد.
“حالا زمان مناسبی نیست” هادی گفت ، همانطور که توسط Nbc News گزارش شده است. “خط قرمز برای حزب الله نابودی کامل مقاومت در غزه خواهد بود.”
در حالی که نیروهای اسرائیلی در هفته های اخیر چندین بار با جنگجویان حزب الله در امتداد مرز اسرائیل و لبنان درگیر تبادل آتش شده اند ، معاون فرمانده این گروه ، نعیم قاسم ، گفت که این درگیری ها فقط برای کاهش فشار بر غزه است”. مقامات ارشد دیگر از گفتن اینکه “خط قرمز” برای دخالت بیشتر حزب الله کجاست خودداری کرده اند و می گویند که پاسخ حزب الله به اقدامات اسرائیل بستگی دارد.
با این حال ، سید حسن نصرالله ، رهبر حزب الله ، روز شنبه در سخنرانی خود اشاره کرد که این گروه فعالیت های خود را افزایش خواهد داد و گفت که عملیات در خط مقدم به اسرائیل “افزایش”یافته است.
به گزارش رویترز ، نصرالله گفت:” در تعداد عملیات ، اندازه و تعداد اهداف و همچنین افزایش نوع سلاح ها بهبود کمی وجود دارد”.
ارتش اسرائیل هشدار داده است که حزب الله در صورت افزایش حملات خود به نیروهای مسلح اسرائیل “اشتباه بزرگی” خواهد کرد و ادعا می کند که در درگیری های اخیر نزدیک به ۸۰ جنگجوی این گروه را کشته است.
در طول یک بازدید از نیروهای اسرائیلی در آخر هفته ، وزیر دفاع یوآو گالانت اظهار داشت که حزب الله، کشور لبنان را به جنگی احتمالی، می کشاند” و افزود که اگر چنین اشتباهاتی را مرتکب شود ، شهروندان لبنان هزینه آن را پرداخت خواهند کرد. کاری که ما در غزه انجام می دهیم ، ما همچنین می توانیم در بیروت انجام دهیم.”

Be the first to comment

پاسخی بگذارید