کشته و زخمی در حمله به پایگاه های آمریکا در سوریهمقاومت به پایگاه‌های آمریکایی در سوریه حمله کرد، چندین زخمی گزارش شد

کرادل
ترجمه مجله هفته

با وجود افزایش حملات به پایگاه‌های اشغالگری آمریکا، گزارش شده است که جو بایدن «گزینه‌های بمباران تهاجمی‌تر» در سوریه را رد کرده است زیرا از بروز یک درگیری بزرگ می‌ترسد.

در واکنش به دور جدیدترین حملات هوایی آمریکا به اهداف ادعایی ایرانی در سوریه، در روز ۱۲ نوامبر چندین حمله موشکی و پهپادی به پایگاه‌های اشغالگری آمریکا در سوریه انجام شد.

به گفته منابع رسانه الجزیره، ۱۵ موشک به پایگاه آمریکا در میدان گازی کونیکو اصابت کرد و افزودند که هلیکوپترهای آمریکایی ۱۰ دقیقه پس از حمله به پرواز خود ادامه دادند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد, «پایگاه کونیکو با موشک‌های مدرن گراد مورد حمله قرار گرفت که منجر به کشته شدن چهار سرباز آمریکایی شد.»
در واکنش دوم به حملات هوایی آمریکا، سه پهپاد پایگاه نظامی الشدادی در الحسکه در شمال شرقی سوریه را هدف قرار دادند.

پایگاه نظامی گرین ویلیج در میدان نفتی العمر در شمال شرقی سوریه نیز توسط یک پهپاد مورد اصابت قرار گرفت.

این حملات توسط «مقاومت اسلامی در عراق»، یک ائتلاف گروه‌های مقاومت عراقی که در ماه گذشته در همبستگی با مقاومت فلسطینی در نوار غزه تأسیس شد، انجام شد. این ائتلاف برای مقابله با نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه در چارچوب عملیات «طوفان الاقصی» تشکیل شد و برای رد حمایت آمریکا از اسرائیل در این جنگ تشکیل شد.

ساعاتی قبل از حملات دوشنبه، جنگنده‌های آمریکایی چندین حمله هوایی در شرق سوریه انجام دادند. واشنگتن ادعا کرد که این حملات اهدافی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را هدف قرار داده است.

به گفته خبرنگار الجزیره، حملات هوایی آمریکا «به یک خانه در شهر المیادین اصابت کرد که منجر به کشته شدن یک شهروند و زخمی شدن دیگری شد».

جنگنده‌های آمریکایی در ماه گذشته بارها به سوریه حمله کرده‌اند تا به افزایش بی‌سابقه حملات مقاومت علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق و سوریه پاسخ دهند. واشنگتن این حملات را «دفاع از خود» خوانده است.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز (NYT)، جو بایدن «گزینه‌های بمباران تهاجمی‌تری را که پنتاگون پیشنهاد کرده بود، به دلیل ترس از تحریک یک درگیری بزرگ با ایران، رد کرده است».

این روزنامه همچنین به نقل از جمهوری‌خواهان کنگره می‌گوید که حملات واشنگتن به سوریه «فقط به حملات مکرر و خطرناک‌تر به نیروهای آمریکایی در منطقه دعوت می‌کند».

پنتاگون روز شنبه اعلام کرد که از ۱۷ اکتبر، حداقل ۴۸ حمله مقاومت علیه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه انجام شده است.

«حداقل ۵۶ سرباز آمریکایی در این حملات زخمی شدند. حدود نیمی از آنها دچار آسیب مغزی شدند و دو نفر برای درمان به بیمارستان نظامی لانداشتول در آلمان منتقل شدند»، نیویورک تایمز افزود.در پاسخ به حملات هوایی آمریکا به اهداف ادعایی ایرانی در سوریه، گروه‌های مقاومت عراقی روز ۱۲ نوامبر چندین حمله موشکی و پهپادی به پایگاه‌های اشغالگری آمریکا در سوریه انجام دادند. در این حملات ۴ سرباز آمریکایی کشته و دست‌کم ۵۶ نفر دیگر زخمی شدند.

آمریکا این حملات را «دفاع از خود» خوانده است، اما گروه‌های مقاومت آنها را «عملیات‌های تلافی‌جویانه» علیه حضور آمریکا در منطقه می‌دانند.