شی جین پینگ در «پاکسازی» سانفرانسیسکو نقش داردترجمه مجله هفته

پیش از آمدن رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، به سانفرانسیسکو، دولت محلی این شهر سرانجام ناچار مجبور شد به وضعیت اسف بار شهر و شهروندان حداقل برای چند روز سروسامانی دهد و مشکل بی خانمانی مزمن را «حل» کند.

در اظهارات طعنه آمیز آنلاین ادعا شد که اگر شی در این هفته در نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام (APEC) شرکت نمی کرد، مقامات محلی طبق معمول بیکار می ماندند.

حدود سی هزار نفر برای شرکت در این رویداد بین المللی هفت روزه که شنبه آغاز شد، به این شهر کالیفرنیا انتظار می رود. مقامات در مناطقی که برای این نشست در نظر گرفته شده اند، از جمله مرکز کنوانسیون مسکو، هتل Fairmont که محل اقامت هیئت ها است و موزه اکتشافات در کنار آب، تدابیر امنیتی شدیدی اتخاذ کرده اند.

از جمله اقدامات آماده سازی، از بین بردن چادر ها و اردوگاه های بی خانمانان و سایر نشانه های حضور آنها بود. برخی از منتقدان رئیس جمهور جو بایدن، این عملیات «پاکسازی» را محکوم کرده اند و تاکید کرده اند که بر چیدن چادر ها و اردوگاه های بی خانمان ها و معتادان فقط برای تزئین کردن شهر ویرانه جلوی چشم مقامات خارجی پنهان شده اند.

“فقط یک کمونیست لازم بود تا به شهر بیاید تا سانفرانسیسکو را رو به راه کنید”، این را روزنامه نگار کولین راج از Trending Politics در X (قبلاً توییتر) گفت و یک ویدیو از یک نرده امنیتی که برای این رویداد ساخته شده بود به اشتراک گذاشت.

فعال سیاسی جکسون هینکل عکس مقایسه ای قبل و بعد از همان مکان را با این توضیح منتشر کرد: “وطن پرست ها رئیس جمهور شی را دوست دارند!”

شهرداری گفت که از منابع موجود برای بهبود ظاهر استفاده کرده است و می خواهد خیابان ها را پس از خروج مهمانان APEC تمیز نگه دارد.

مالکان خصوصی زمین از حضور شی نیز سود برده اند. در چارچوب پروژه اخیر “طرحی” که هدف آن ایجاد مکان های عمومی آرام برای «ولگردان» بود، بشکه های فلزی بزرگی که معمولاً برای خوراک دام استفاده می شود، خریداری و به عنوان گلدان در امتداد خیابان ها نصب شد.

“خرید گلدان ها مشکل بی خانمانی را حل نمی کند!!!”
رسانه های چینی پیش از اجلاس، تعدادی مقالات را در مورد مشکلات سانفرانسیسکو منتشر کردند که در آن این شهر به عنوان “شکست کامل” و “شهر زباله” توصیف شد. South China Morning Post پاکسازی را با وضعیت “زوجی خانه دار که تنبل و شلخته است و ناگهان متوجه میشوند که همسایه ها در حال آمدن به خانه آنها هستند” و به دلیل کوتاهی در وظایف دچار وحشت شده و دست به تمیز کاری بی برنامه میزند مقایسه کرد.

به گزارش دیلی میل، سانفرانسیسکو در آستانه APEC چندین محله پر از بی خانمان‌ها را تخلیه کرد و ده ها پناهگاه اضطراری اضافی ایجاد کرد، اما برخی از آنها به سادگی حاضر نشدند به آنجا نقل مکان کنند.

صدها ویدیو در یوتیوب درباره وضعیت اسفناک بی خانمانها و اعتیاد گسترده در شهرهای آمریکا و کانادا منتشر شده است اینها فقط نمونه های کوچکی از ویدیوهای منتشر شده در یوتیوب است، نگاه کنید به :

سانفرانسیسکوونکوور

لس آنجلس

Be the first to comment

پاسخی بگذارید