ده استدلال احمقانه درباره جنگ اسرائیل علیه غزهنویسنده: کیتلین جانستون

۱.

اسرائیل از نقشه حمله ۷ اکتبر حماس بی اطلاع بود، اما از ۷ اکتبر به بعد، به هر بیمارستان، مسجد، مدرسه، اردوگاه پناهندگان و برج آبی به بهانه این که یک فرمانده حماس در آن مخفی شده مورد حمله قرار میدهد و به آنها حمله میکند چرا که دقیقا میداند که حماس در چه مکانی مخفی شده است.

۲.

حماس مسئول کشتن تمامی قربانیانی است که ۷ اکتبر توسط سلاح‌های اسرائیلی و از سوی ارتش اسرائیل به قتل رسیدند.

۳.

حماس از «سپرهای انسانی» استفاده می‌کند، به این معنی که پایگاه‌های حماس در میان جمعیت غیرنظامی پنهان شده است. جالب اینجاست که اسرائیل با وجود کشتن هزاران غیرنظامی، هنوز هیچ آسیب قابل توجهی به حماس وارد نکرده است.

۴.

قتل هزاران کودک فلسطینی کاری کاملاً صحیح است، بخصوص اگر از آنها به عنوان «سپرهای انسانی» سوء استفاده شود – این مانند این می‌ماند که برای نجات جان یک گروگان هزاران نفر بی‌گناه را در مقابل چشمانمان بکشند فقط تصور کنید که این اتفاق در کشور خودتان بیفتد.
سوال بعدی این است که آیا اگر جنایتکاری از سپر انسانی برای حفظ خود استفاده کرد باید انسان‌های که در این سپر انسانی گرفتار آمده‌اند را کشت؟

۵.

این هزینه‌ای است که ساکنان غیرنظامی و کودکان غزه به خاطر حمایت از حماس باید بپردازد – باید تمامی ساختمان‌ها و مناطق مسکونی آن توسط اسرائیل بمباران شود، بالاخره هر جنگی هزینه‌ای دارد.

۶.

که تصاویر ماهواره‌ای از مناطق مسکونی کاملاً ویران شده در نوار غزه توسط «حملات دقیق» اسرائیل ایجاد شده‌اند که منحصراً حماس را هدف قرار داده‌اند و اسرائیل بیشترین ملاحظه ممکن را برای حفظ جان غیرنظامیان انجام میدهد، اگرچه مقامات دولتی اسرائیل صراحتاً اعلام کردند: «تمرکز این حملات بر وارد کردن خسارت و نه دقت است» و اینکه «در نهایت غزه به یک شهر چادر تبدیل خواهد شد که دیگر هیچ ساختمانی در وجود نخواهد داشت».

۷.

که این حمله هوایی ارتباطی با آزادی گروگان‌های اسرائیلی دارد – انگار نه انگار که حمله هوایی اسرائیل قبلاً ده‌ها گروگان را کشته است و انگار کسی واقعاً باور کرده باشد که اسرائیل پس از آزادی گروگان‌ها، بمباران غزه را متوقف خواهد کرد.

۸.

هر کسی که با انفجار و ریختن هزاران تن بمب در باریکه غزه یعنی تنها زندان روباز جهان که میلیون‌ها نفر در آن زندانی می‌باشند مخالفت کند و یا مخالف قتل عام کودکان در آنجا باشد، بدون شک یک یهود ستیز و کسی است که از یهودیها نفرت دارد.

۹.

که حماس بدون هیچ دلیلی و بر اساس باد معده دست به تحریک اسرائیل زده است، یا فقط به این دلیل که حماس بد است و یهودیان را می‌کشد.

۱۰.

که واشنگتن قادر به متوقف کردن این نسل‌کشی نیست که مستقیماً آن را تأمین مالی و تسلیح می‌کند.

کیتلین جانستون روزنامه‌نگار مستقل مستقر در ملبورن، استرالیا است. وب سایت او را می توانید در اینجا پیدا کنید