آمریکا: اسرائیل باید قاطعانه و سریعتر عمل کند.سرویس اطلاعاتی روسیه: آمریکا از اسرائیل می‌خواهد عملیات غزه را علی‌رغم تلفات، سریعتر به جلو ببرد.

بر اساس اطلاعات سرویس اطلاعاتی خارجی فدراسیون روسیه (SVR)، دولت آمریکا به طور مخفیانه بر اسرائیل فشار می‌آورد تا عملیات خود در نوار غزه را بدون توجه به تلفات و خسارات، با سرعت بیشتری به جلو ببرد. همچنین، رهبری آلمان نیز در برنامه‌های آمریکا برای خنثی کردن تلاش‌ها برای آتش‌بس، مشارکت دارد.

به گفته سرویس اطلاعاتی خارجی روسیه، دولت آمریکا به دلیل نگرانی گسترده از کشته شدن ده‌ها هزار فلسطینی، علناً از وقفه‌های بشردوستانه و محدود کردن مناطق گلوله‌باران حمایت و صحبت می‌کند. با این حال، پشت درهای بسته، واشنگتن فشار متفاوتی بر تل‌آویو وارد می‌کند. به نقل از بیانیه سرویس اطلاعاتی خارجی روسیه،:

«حقیقت این است که آمریکایی‌ها پشت درهای بسته با رهبری اسرائیل صحبت‌های کاملاً متفاوتی می‌کنند. از اسرائیلی‌ها خواسته می‌شود که عملیات را تسریع کنند تا از طولانی شدن آن جلوگیری شود، زیرا این امر تأثیر منفی بر شانس‌های انتخاباتی جو بایدن خواهد داشت.»

سرویس اطلاعاتی خارجی روسیه، خاطرنشان کرد که تشدید درگیری‌ها در نوار غزه می‌تواند منجر به تلفات بیشتر غیرنظامیان شود، اما آمریکا این امر را قابل قبول می‌داند، زیرا تمرکز اصلی بر پایان دادن به عملیات نظامی در اسرع وقت و به هر حال قبل از آغاز کارزار انتخاباتی در ایالات متحده است.

این مقام روسی افزود، «برای حمایت از موقعیت دوگانه خود، تیم بایدن از حمایت رهبران انگلیس و آلمان برخوردار شده است. آنها به طور مشترک می‌خواهند ابتکاراتی را برای آتش‌بس در نوار غزه خنثی کنند»،