نیرنگ ریاکارانه بایدن در مورد وقفه های ۴ ساعته

نگرانی ادعایی دولت بایدن برای جلوگیری از جنگ منطقه ای، یک نیرنگ ریاکارانه است

نویسنده: فینیان کانینگهام

بنیاد فرهنگ استراتژیک

ترجمه: مجله هفته

در رسانه های غربی به ما گفته می شود که رژیم اسرائیل به فراخوان های دولت بایدن برای “وقفه های بشردوستانه” در “جنگ علیه حماس” – که در واقع جنگی نیست، بلکه یک کشتار جمعی فلسطینی ها است – بی توجهی می کند.

رسانه های آمریکایی و غربی گزارش می دهند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، “نگران” افزایش تلفات غیرنظامیان پس از بیش از چهار هفته محاصره و حملات هوایی مداوم اسرائیل به نوار غزه، یک مساحت محصور به اندازه دیترویت، است.

بایدن آنتونی بلینکن، دیپلمات ارشد خود را برای سفری به خاورمیانه فرستاد، ظاهراً در تلاش برای متقاعد کردن اسرائیل به “وقفه بشردوستانه” در عملیات خود علیه جمعیت عمدتاً غیرنظامی. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تحت تاثیر این سفر قرار نمی‌گیرد و ادامه تهاجم زمینی نیروهای خود را ادامه می دهد.

نمایشی که در اینجا توسط رسانه های غربی ارائه می شود این است که واشنگتن تا حدودی به عنوان یک مانع عمل می کند. و نه چندان موفق. یک قدرت خارجی خیرخواه و بدبخت که سعی می کند به یک متحد کمک کند، اما همچنین نگران رنج های بشردوستانه است.

این کاملاً احمقانه است. اول اینکه اسرائیل در حال انجام نسل کشی علیه جمعیتی از ۲.۳ میلیون نفر است که در آن یک گروه شبه نظامی، حماس، که ۱ درصد این جمعیت را تشکیل میدهد، زندگی می کند. این مانند این است که یک دریا را خشک کنید تا چند ماهی را بکشید.

حملات قاتلانه حماس در ۷ اکتبر علیه اسرائیل که منجر به کشته شدن ۱۴۰۰ اسرائیلی شد (که بسیاری از آنها ظاهراً توسط نیروهای امنیتی اسرائیل با استفاده از خشونت بیش از حد کشته شدند)، هیچ توجیهی برای نابودی بعدی بیش از ۱۱۰۰۰ فلسطینی در نوار غزه و بیش از ۱۵۰ فلسطینی در کرانه باختری نیست. تقریباً ۷۵ درصد از قربانیان زنان و کودکان هستند.

این استفاده از حق دفاع از خود نیست، همانطور که دولت بایدن و سایر دولت های غربی بارها ادعا می کنند و به اسرائیل ظاهری از پوشش سیاسی می دهند. این یک مجوز برای کشتار جمعی است.

این نسل‌کشی است.

این تصور که ایالات متحده نگران مرگ فلسطینی‌های غیرنظامی است و برای بازداشت اسرائیل اقدام خواهد کرد، توسط موارد زیر رد می‌شود:

دولت بایدن تحویل بمب‌های هدایت‌شونده دقیق به ارزش ۳۲۰ میلیون دلار به اسرائیل را تأیید کرده است. این علاوه بر بسته کمک نظامی بزرگ‌تر ۱۴ میلیارد دلاری است که کنگره ایالات متحده در حال حاضر در حال رای‌گیری در مورد آن است.

اما بیش از این چراغ سبز، حمایت نظامی هسته‌ای است که ایالات متحده به سرعت در منطقه جمع‌آوری کرده است. استقرار این قدرت ترسناک، که تنها چند مایل از ساحلی که اسرائیل در حال انجام یک جنگ برقی قاتل است، پارک شده است، گویا است. تنها رسانه‌های غربی هستند که جنایت وحشتناکی که واقعاً در حال وقوع است را تحریف می‌کنند.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده، که مسئول منطقه خاورمیانه است، اعلام کرده است که یک زیردریایی هسته‌ای وارد منطقه شده است. این کشتی به دو گروه جنگی هواپیمابر هسته‌ای که قبلاً به شرق مدیترانه اعزام شده‌اند، ملحق خواهد شد.

پنتاگون همچنین عکسی از بمب‌افکن‌های بی-۱ لنسر هسته‌ای را منتشر کرد که به تازگی به خاورمیانه اعزام شده‌اند.

اعلامیه‌های بسیار عمومی این «سلاح‌های استراتژیک» توسط ایالات متحده – معمولاً مکان‌های چنین تأسیساتی اعلام نمی‌شود – به عنوان تهدید محاسبه‌شده، تحریک‌آمیز و شوم به ایران و سایر طرف‌ها در خاورمیانه، مانند سوریه و حزب‌الله لبنان، تلقی می‌شود.

وزیر دفاع ایالات متحده، لوید آستین، این تهدید را آخر هفته در تماس تلفنی با همتای اسرائیلی خود، یوآف «فلسطینی‌ها حیوانات انسانی هستند» گالانت بیان کرد. آستین «تعهد ایالات متحده را برای بازدارندگی هر بازیگر دولتی یا غیردولتی که سعی کند این درگیری را تشدید کند، تأیید کرد».

مدیر سیا ویلیام برنز نیز این هفته از اسرائیل برای اعلام حمایت از تل آویو و اعلام هشدار به سایر کشورها و طرف‌های دیگر برای عدم مداخله و نه برای توقف تهاجم قاتلانه به غزه ، بازدید می کند.

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، در سفر اخیر خود به خاورمیانه ، هشدار مشابهی را به ایران و سایر کشورها صادر کرد ، در حالی که ظاهراً برای “وقفه های بشردوستانه” تلاش می کند. بلینکن گفت: “حتی به فکر حمله به نیروهای آمریکایی در منطقه را هم نباشید” ، در صورت چنین حمله ای با انتقام قاطعی روبرو خواهید شد.

حسن نصرالله ، رهبر حزب الله ، هفته گذشته در یک سخنرانی پرانتظار ، بسیاری از ناظران را با خودداری از اعلام جنگ آشکار به اسرائیل برای حمایت از فلسطینی ها ، شگفت زده کرد. به نظر می رسد که نصرالله از تهدیدات اسرائیل و حامی ایالات متحده خود پیروی می کند. (و چه کسی می تواند او را سرزنش کند!)

بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، به حزب الله هشدار داد که هر گونه گسترش جنگ منجر به پاسخ نظامی خواهد شد که ابعادش “قابل تصور نیست”. این عبارت فقط می تواند به معنای تهدید به استفاده از سلاح های هسته ای باشد.

آمیچای اییاهو ، یکی از اعضای کابینه نتانیاهو ، این سخنان دیوانه وار در مورد استفاده از سلاح های هسته ای را در یک مصاحبه رادیویی آخر هفته به صراحت بیان کرد. نتانیاهو بعداً وزیر خود را سرزنش کرد ، اما این سرزنش به نظر می رسید که فقط برای حفظ ظاهر و غیره است.

استقرار چشمگیر سلاح های هسته ای آمریکا در شرق مدیترانه و بیان تهدیدات بی سابقه به ایران ، حزب الله و دیگران ، ارتباطی با نگرانی آمریکایی ها برای جلوگیری از تشدید جنگ در منطقه ندارد. اینگونه است که دولت بایدن و رسانه های غربی آن را معرفی می کنند.

نه ، حقیقت صریح این است که ایالات متحده رژیم فاشیستی اسرائیل را با سلاح مجهز می کند تا بتواند نسل کشی فلسطینیان را با کمترین مقاومت ممکن انجام دهد. تهدیدات – از جمله استفاده از سلاح های هسته ای – برای اطمینان از این است که نسل کشی به هیچ وجه توسط ملت ها و طرفینی که می توانند فلسطینی ها را به طور قانونی حمایت کنند ، مختل نشود.

مانند لفاظی در مورد حق دفاع از خود ، وقفه های بشردوستانه و غیره ، نگرانی ادعایی دولت بایدن برای جلوگیری از جنگ منطقه ای نیز یک فریب ریاکارانه دیگر است. این حرفها اما در مورد جلوگیری از یک درگیری بزرگتر نیست. این یک پوشش کلامی زشت برای یک نسل کشی تحت حمایت سلاح های هسته ای است.