مدیر سابق سیا: آمریکا تلفات خود در سوریه و عراق را پنهان می کند

مدیر سابق سیا: ایالات متحده تلفات خود در سوریه و عراق را پنهان می کند

علاوه بر اوکراین، همانطور که مدتی پیش نیویورک تایمز گزارش داد، سربازان آمریکایی در عراق و سوریه نیز مجروح می شوند. این موضوع را لاری جانسون در وبلاگ خود گزارش می دهد.

ترجمه مجله هفته

هفته هاست که گزارش هایی از عراق مبنی بر حمله نیروهای مقاومت محلی به پایگاه های نظامی آمریکا با موشک و پهپاد منتشر شده است. گزارش های مشابهی نیز از سوریه منتشر شده است. پایگاه های نظامی آمریکا در سوریه از نظر حقوق بین الملل غیرقانونی هستند زیرا بدون رضایت دولت سوریه ساخته شده اند و پایگاه های نظامی آمریکا در عراق نیز حداقل مشکوک هستند زیرا پارلمان عراق سال ها پیش از سربازان آمریکایی خواست تا از آنجا خارج شوند.

تاکنون، ایالات متحده فقط تهدید کرده است که تمام حملات سازمان هایی که با تهران ارتباط دارند را به حساب ایران مینویسد، اما هیچ در عین حال تأییدیه ای قابل اتکایی از خسارت های بیشتر در طرف آمریکایی ها منتشر نشده است.

لاری جانسون، تحلیلگر سابق سیا که هنوز با کارکنان دولت ایالات متحده ارتباط دارد، اکنون گزارش می دهد:

“امروز از کسی که به طور منظم از مرکز پزشکی والتر رید در بیثسدا، مریلند، بازدید می کند، شنیدم که بخش ها با پرسنل نظامی ایالات متحده که اخیراً در حملات به این پایگاه ها مجروح شده اند، پر شده است. کاخ سفید و وزارت دفاع به طور فعال در حال تلاش برای مخفی کردن این اطلاعات هستند، ظاهراً به این دلیل که نگران هستند که اگر افکار عمومی آمریکا از این تلفات مطلع شود، ممکن است خواستار عقب نشینی آمریکایی ها شوند و فشار برای خروج ایالات متحده از عراق و سوریه را افزایش دهد.”

در بیانیه ای که وزیر دفاع ایالات متحده، لوئید آستین، در مورد حمله نیروی هوایی ایالات متحده به یک انبار تسلیحات در سوریه صادر کرد، وی اعتراف کرد که این حمله در پاسخ به بیش از سی حمله به پایگاه های نظامی ایالات متحده در عراق و سوریه از تاریخ ۱۷ اکتبر بوده است. این یک مدرک است که این تأسیسات غیرقانونی ایالات متحده در واقع تحت فشار شدید قرار گرفته اند.

با این حال، تلفات احتمالاً بالاتر از آنچه جانسون تصور می کند است. مریلند نزدیکترین مکان به عراق یا سوریه نیست. اگر سربازان آمریکایی اصلاً از آنجا به ایالات متحده منتقل شوند، به این دلیل است که بیمارستان نظامی ایالات متحده در لاندشتول در راینلند-فالتس نمی تواند این موارد خاص را درمان کند، یا ظرفیت پذیرش در لاندشتول به اتمام رسیده است.

در لاندشتول همچنین سربازان آمریکایی که مخفیانه در اوکراین مستقر شده اند، تحت درمان قرار می گیرند، همانطور که نیویورک تایمز مدتی پیش اعتراف کرده بود. لاندشتول حدود ۱۴۰ تخت ثابت دارد، اما می تواند ۲۱۸ بیمار دیگر را به عنوان ایستگاه عبوری پذیرش کند.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید