استعمار غرب قربانی جدیدی پیدا کرده استترجمه مجله هفته

مقدمه:
نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه، هشدار داد که دولت جمهوری مولداوی می خواهد حاکمیت خود را قربانی کند و کشور را به غرب تسلیم کند. او گفت که این در زمانی است که «روند نابودی نظم جهانی مبتنی بر غرب اجتناب ناپذیر است».

پاتروشف روز چهارشنبه گفت که دولت جمهوری مولداوی می خواهد کشور را به غرب تسلیم کند. او ادعا کرد که این سیاست برخلاف آن چیزی است که مردم این کشور می خواهند.

این مقام ارشد در یک نشست داخلی دولت در مسکو گفت: «رهبری جمهوری مولداوی تحت فشار غرب و با نادیده گرفتن نظر مردم، مسیر پیوستن به اتحادیه اروپا، «رومانیزاسیون» و رد حاکمیت و هویت ملی را در پیش گرفته است».

او در سخنرانی خود به همتایان خود در جامعه مستقل‌های همسود (CIS)، سازمان منطقه‌ای که شامل بخش‌هایی از اتحاد جماهیر شوروی سابق می‌شود، گفت: «در اصل، جمهوری مولداوی در خطر تبدیل شدن به قربانی جدید سیاست استعماری غرب است».

جمهوری مولداوی عضو جامعه مستقل‌های همسود است، اما تحت رهبری رئیس جمهور مایا ساندو، از این گروه فاصله گرفته است. این سیاستمدار که دارای تابعیت دوگانه مولداوی-رومانی است، به عنوان منتقد روسیه و حامی سرسخت عضویت در اتحادیه اروپا شناخته می شود.
مخالفان در انتخابات محلی اوکراین پیروز شدند

بر اساس اعلام مقامات، در دور اول انتخابات در بیش از ۶۰۰ شهرداری، احزاب مخالف پیروز شدند. در دور دوم انتخابات که در ۱۹ نوامبر برگزار می شود، در ۲۵۶ شهرداری باقی مانده نیز انتخابات برگزار خواهد شد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، این نتیجه را “حکمی هشدار دهنده درباره بن‌بستی که حزب حاکم در آن قرار دارد” توصیف کرد. او خاطرنشان کرد که این شکست علیرغم “یک کمپین سرکوب بی‌سابقه علیه مخالفان و رسانه‌های مستقل، ارعاب مستقیم رای‌دهندگان، تبعیض علیه نامزدها بر اساس زبان گفتاری آنها و حتی ممنوعیت مستقیم رقابت” به دست آمده است.

نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه، در جریان نشست روسای سازمان‌های اطلاعاتی روسیه، گفت که این اتفاقات درست زمانی به وقوع می پیوندد که ” روند نابودی نظم جهانی تحت سلطه غرب اجتناب‌ناپذیر می‌شود.” او توضیح داد که کشورهای بیشتری در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین به‌طور قاطع‌تری منافع ملی خود را دفاع می‌کنند.

پاتروشف گفت: «در همین حال، ایالات متحده و متحدانش سعی می‌کنند منافع خود را به‌طور فزاینده‌ای به کشورهای که وابستگی اقتصادی و سیاسی به آنها دارند تحمیل کنند.» او گفت که غرب با دو معیار متفاوت عمل می کند تا سیاست سلطه گرانه خود را توجیه کند.

او افزود: «در حالی که از جنایات رژیم کی‌یف حمایت می‌کنند و چشم خود را به نقض حقوق و آزادی‌های بشر در مولداوی می‌بندند، روسیه و بلاروس را محکوم می‌کنند، خواستار تحقیقات در قزاقستان و ازبکستان می‌شوند و محدودیت‌های یکجانبه را به‌طور خودسرانه اعمال می‌کنند.»

Be the first to comment

پاسخی بگذارید