درگیری در غزه و اطراف آن شدت گرفت


نیروهای فلسطینی پایگاه “رایم” را با راکت هدف قرار می دهد و درگیری ها در مجاورت تل الحوا در غرب غزه ادامه دارد.

یگان های القسام هدف قرار دادن پایگاه “ریم” اسرائیل در شرق نوار غزه را با رگبار راکتی تایید می کنند، در حالی که درگیری های مداوم بین فلسطینی و نیروهای اسرائیلی در مجاورت تل الحوا در غرب غزه ادامه دارد.

المیادین به نقل از منابع فلسطینی گزارش داد” اسرائیل تلفات خود را در بخش غزة پنهان می کند و هر روز در مورد تنها یک کشته صحبت می کند در حالی که تعداد کشته های ان ده ها تن است”
آژیرها نیز در شهرکهای اطراف غزه پس از هدف رگبار راکتی به صدا درآمدند.

رسانه های اسرائیلی زخمی شدن حدود ۲۵۰ سرباز را از زمان آغاز تلاش های زمینی در غزه تایید کردند و خاطرنشان کردند که بیش از ۱۰۰ نفر از آنها در شرایط جدی هستند یا نیاز فوری به خروج از منطقه را دارند.

اسرائیل به دنبال ایجاد تصویر پیروزی است و این هدف را تولید می کند، و سعی میکند آن را در رسانه ها منعکس کند.
رسانه های اسرائیلی همچنین گزارش دادند که از زمان آغاز جنگ در جبهه های غزه و مرز فلسطین و لبنان، حدود ۱۰۰ هلیکوپتر تلفات را تخلیه کرده اند.

در این گزارش آمده است که تاکنون ۳۶ اسرائیلی در جریان تلاش برای تهاجم در نتیجه اصابت مستقیم اتش تک تیراندازان، ترکش یا خمپاره یا زره کشته شده اند که تلفات بسیار بیشتری داشته است.

خواسته اصلی ارتش اسرائیل این است که جنگ برای یک ساعت متوقف نشود و اگر این اتفاق بیفتد به معنای باختن جنگ است.

تیپ های قدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی، اوایل روز جمعه تایید کردند که شهر اشدود را با رگبار راکت هدف قرار داده اند.

این حمله همچنین تجمع خودروهای اسرائیلی در غرب شهر غزه و تجمع خودروهای اشغالگر اسرائیلی در نزدیکی موقعیت هفدهم در شمال غربی شهر غزه را با خمپاره هدف قرار داد.

Be the first to comment

پاسخی بگذارید