بایدن از رهبران عرب هم بی وجدان تر است.ترجمه مجله هفته

خشم در حال افزایش است – دیپلمات های آمریکایی به بایدن هشدار می دهند که از حمایت بیشتر اسرائیل خودداری کند

در کشورهای عربی خشم در حال افزایش است. دیپلمات های آمریکایی به رئیس جمهور جو بایدن هشدار می دهند که در صورت ادامه حمایت بی قید و شرط از اسرائیل، اعتبار خود را در منطقه به طور دائم از دست خواهد داد. حتی در میان مقامات دولتی، انتقاد از حمایت بی قید و شرط بایدن از اسرائیل با توجه به تصاویر قربانیان غیرنظامی فلسطینی در حال افزایش است.

دیپلمات های آمریکایی به دولت بایدن هشدار می دهند که حمایت قوی ایالات متحده از نیروهای اسرائیلی که با خشونت پیش می روند و حملات مرگبار آنها در غزه، “به از دست دادن افکار عمومی عرب برای یک نسل” منجر می شود، همانطور که یک دیپلمات منطقه ای هشدار داده است.

این خبر نگرانی موجود و رو به رشد در دولت بایدن را از افزایش خشم نسبت به ایالات متحده تأیید می کند.

“ما در حال از دست دادن دست بالا جنگ اطلاعاتی هستیم”

نمایندگی ایالات متحده در عمان هشدار می دهد، که به گفته خود بر اساس تعداد زیادی گفتگو با منابع قابل اعتماد و بی طرف است. سفارت ایالات متحده در مصر نیز از تغییر اساسی در روحیه هشدار می دهد. سفارت در قاهره به عنوان مدرک، مطلبی در یک روزنامه دولتی مصری را ذکر می کند. در آنجا در یک نظر می نویسد:

“بی رحمی و نادیده گرفتن منافع فلسطینیان توسط رئیس جمهور بایدن از همه روسای جمهور قبلی ایالات متحده فراتر می رود.”

رئیس جمهور ایالات متحده با توجه به تصاویر وحشتناک از غزه، گزارش هایی از تشدید بحران انسانی در غزه و حمایت بی قید و شرط خود از اسرائیل، هم در داخل و هم در خارج، تحت فشار روزافزونی قرار دارد. بایدن تاکنون از آتش بس بشردوستانه خودداری کرده است. وزیر امور خارجه ایالات متحده، آنتونی بلینکن، این موضع منفی ایالات متحده را در برابر نمایندگان کشورهای عربی با این استدلال توضیح داد که نباید به حماس فرصتی برای بازسازی و حمله مجدد به اسرائیل داده شود.

پیش از این، مقامات ارشد آمریکایی به طور محرمانه به CNN گفته بودند که دیگر نمی توانند از دفاع از اقدامات ارتش اسرائیل حمایت کنند. با توجه به افزایش مداوم تلفات غیرنظامیان فلسطینی، درخواست ها برای آتش بس نیز در میان کارمندان دولت ایالات متحده بلندتر می شود.

با این حال، این امر تاکنون به تغییری در موضع بایدن در مورد حمایت از اسرائیل منجر نشده است.