ارتش اسرائیل در ۷ اکتبر به شهروندان خود شلیک کرده

ارتش اسرائیل در ۷ اکتبر به طور تصادفی به شهروندان خود شلیک کرد

گزارش‌های جدید از شاهدان عینی و فیلم‌های منتشر شده در رسانه‌ها از درگیری‌های ارتش اسرائیل با شبه‌نظامیان حماس در ۷ اکتبر حاکی از آن است که نیروهای اسرائیلی در تلاش برای مهار حمله غافلگیرانه حماس به اسرائیل، به طور تصادفی با سلاح‌های سنگین به شهروندان خود شلیک کردند، که ممکن است منجر به کشته شدن تعداد زیادی از اسرائیلی‌ها شده باشد.

اظهارات شاهدان عینی و منابع اسرائیلی که توسط وب‌سایت «The Grayzone» جمع‌آوری شده‌اند، با روایت اسرائیل از وقایع ۷ اکتبر در تضاد است. اسرائیل تاکنون از افشای تمام جزئیات جنایات ادعایی که حماس در ۷ اکتبر مرتکب شده است، خودداری کرده و تاکنون تنها اطلاعات گزینشی را در مورد این حمله منتشر کرده است.

ادعاهای تایید نشده اسرائیل مبنی بر اینکه شبه‌نظامیان حماس در ۷ اکتبر ۴۰ نوزاد را سر بریده‌اند، به طور گسترده‌ای به عنوان پروپاگاندای اسرائیل تلقی شد که به نظر منتقدان، اسرائیل با هدف جلب ترحم برای مجازات جمعی ۲٫۲ میلیون نفر ساکنان نوار غزه، آن را منتشر کرده است.

تحقیق دقیق‌تر «The Grayzone» از وقایع ۷ اکتبر تصویر دیگری از آنچه در آن روز اتفاق افتاده را نشان می‌دهد. جزئیات جدیدی که اکنون منتشر شده است، نه تنها با نسخه دولت اسرائیل در تضاد است، بلکه حاکی از آن است که «آتش بی‌رحمانه اسرائیل» در میان هرج و مرج در مرز غزه در ۷ اکتبر احتمالاً تلفات زیادی را در میان جمعیت اسرائیلی به همراه داشته است.

این اتهام توسط یاسمینه پورات، شهروند اسرائیلی که از گروگان‌گیری در بی‌ئری جان سالم به در برد، تأیید شد. او گفت که نیروهای ویژه اسرائیل در جریان درگیری‌های شدید، تمام گروگان‌های باقی‌مانده و همچنین دو شبه‌نظامی حماس که تسلیم شده بودند را با گلوله‌های توپخانه و تیراندازی بی‌هدف کشتند.

شواهد دیگری نیز از سوی شاهدان عینی ارائه شده است. برای مثال، دانیل ریچیل می‌گوید که در حالی که در حال فرار از حمله حماس بود، نیروهای امنیتی اسرائیل مستقیماً به خودروی او شلیک کردند تا اینکه او به زبان عبری فریاد زد تا خود را به عنوان یک اسرائیلی شناسایی کند.

روزنامه اسرائیلی «یدیوت آحارونوت» گزارش می‌دهد که «خلبانان متوجه شدند که تشخیص اینکه چه کسی تروریست است و چه کسی سرباز یا غیرنظامی است در داخل شهرک‌های اسرائیلی بسیار دشوار است … در ابتدا، آتش‌بار علیه هزاران تروریست بسیار شدید بود، و تنها از یک نقطه خاص به بعد، خلبانان شروع به کند کردن حملات و انتخاب اهداف با دقت کردند.»

اکنون منتقدان حدس می‌زنند که برخی از وحشتناک‌ترین عکس‌های منتشر شده توسط دولت اسرائیل از اجساد سوخته و «بدن‌هایی که تا حدی غیرقابل شناسایی سوخته‌اند»، در واقع قربانیان ناشی از حملات اسرائیلی‌ها هستند. یک عکس مشکوک نشان می‌دهد که یک کانتینر زباله پر از اجساد سوخته است که برخی معتقدند ممکن است اجساد شبه‌نظامیان حماس باشند که به این شکل دفع شده‌اند.

اتهامات جدید علیه ارتش اسرائیل در حال حاضر قابل تأیید مستقل نیستند.