کار نتانیاهو تمام است.

اولمرت: نتانیاهو در مورد غزه اشتباه محاسباتی میکند هر کاری که آرزو می کنیم نمی توانیم انجام دهیم

ایهود اولمرت، نخست وزیر سابق اسرائیل می گوید: بنیامین نتانیاهو هر زمانی که نخست وزیر شده، تبدیل به خطری برای اسرائیل شده.

ایهود اولمرت، نخست وزیر سابق اسرائیل می گوید بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از شکست گسترده اش در امنیت ملی از نظر عاطفی ویران شده است.

اولمرت به پولیتیکو گفت: نتانیاهو اکنون با آماده شدن برای کنترل جامع امنیت غزه برای مدت نامحدود آنهم با فرض حذف دائمی حماس، اشتباه محاسباتی می کند.

اولمرت گفت: “نتانیاهو در وضعیت فروپاشی عصبی قرار داشت، زیرا او به دنبال جلوگیری از اخراج از دفتر نخست وزیری به دلیل عدم حفاظت از امنیت ملی در حملات حماس قرار دارد.”

اولمرت گفت: “این بدان معنی است که اسرائیل اکنون به طور استراتژیک از مسیر خود منحرف شده است” و تاکید کرد که اولویت باید مذاکره با جامعه بین المللی از جمله بازگشت به مذاکرات برای تشکیل کشور فلسطین باشد.

اولمرت تاکید کرد که نتانیاهو “هر دقیقه که به عنوان نخست وزیر سر کار باشد خطری برای اسرائیل است” و افزود: “من مطمئن هستم که امریکایی ها درک میکنند که او در وضعیت بدی قرار دارد.”

این به نفع ماست که بتوانیم از خود به شیوه ای متفاوت از قبل از حمله ۷ اکتبر دفاع کنیم، نه اینکه دوباره کنترل غزه را به دست بگیریم.

اولمرت همچنین هشدار داد که صبر متحدان غربی اسرائیل در حال از بین رفتن است زیرا نتانیاهو و وزرای او نتوانسته اند یک طرح واقع بینانه برای حکومت بر غزه پس از حماس تهیه کنند و هشدار داد که کارهای زیادی وجود دارد که ما می توانیم انجام دهیم، اما نمی توانیم هر کاری که می خواهیم انجام دهیم.
چند روز پیش، پولیتیکو فاش کرد که جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، با مشاوران ارشد خود در مورد این احتمال که “روزهای سیاسی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به پایان برسد” بحث کرده است.

یک نظرسنجی نشان داد که ۸۰ درصد از مردم اسرائیل، اکثریت قریب به اتفاق، معتقدند که نتانیاهو باید مسئولیت وقایع ۷ اکتبر را بپذیرد.

1 Comment

  1. نتانیاهو و کابینه او و مقامات اسراییلی نظامی درگیر در جنایت غزه باید که توسط دیوان داوری لاهه به جرم جنایت علیه بشریت و کشتار کودکان و غیرنظامیان دستگیر ، محاکمه و مجازات شوند.
    دیوان داوری لاهه به جرایم بسیار ناچیزتر ازین بسیاری از رهبران و نظامیان صرب و یوگسلاو را به زندان و کام مرگ کشانید و بدون هیچ دلیل و مدرکی حتی حکم دستگیری پوتین را صادر نمود!!!!😡
    این نهاد بین المللی برای نجات خود و قوانین خود هم که شده است باید که نتانیاهو را به عنوان جنایتکار بر علیه بشریت دستگیر ، محاکمه و مجازات نماید وگرنه آینده خود و صلح و قانون بر روی زمین را به کلی و برای همیشه نابود نموده است اگرچه هم اکنون نیز بسیار دیرست و جهان برای نجات خود و آینده خود به شکل تمام قد به جنگ فاشیسم و صهیونیسم آمده است .
    چو شیری سوی جنگ اید
    دل او چون نهنگ اید ❤️

Comments are closed.