حمله بی پروای مادورو به اسرائیلترجمه حمید علوی

مادورو: اسرائیل ایدئولوژی خطرناکتری از نازیسم کاشته است

نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تاکید می کند که ایدئولوژی اشغالگر اسرائیل علیه مردم فلسطین و مردم مسلمان و مسیحی جهان خطرناک تر از نازیسم است.
نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا گفته است که اسرائیل بیمارستان های نوار غزه را بمباران می کند و بیماران، زخمی ها و افرادی را که بدون خانه مانده اند، می کشد.

مادورو خاطرنشان کرد که این نهاد اشغالگر علاوه بر یک کلیسای کاتولیک ارتدوکس، یک مسجد با قدمت بیش از هزار سال را نابود کرد و به اردوگاه های پناهندگان فلسطینی حمله کرد.

مادورو خاطرنشان کرد که این اشغال ایدئولوژی خطرناکتری از نازیسم، ابتدا علیه مردم فلسطین و سپس نقش مردم عرب، مسلمان و مسیحی ایجاد کرد.»
پیش از این رئیس جمهور ونزوئلا تایید کرده بود که اسرائیل مرتکب نسل کشی می شود وی خاطرنشان کرد که ونزوئلا از نوار غزه حمایت بشردوستانه خواهد کرد.

مادورو خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی یک بحران اضطراری و فوری برای قدرت های بزرگ، به منظور رسیدن به توافق برای متوقف کردن جنگ در غزه.

او تاکید کرده بود که اسرائیل اقدامات مشابه نازی ها را در نوار غزه انجام می دهد هدف

از بین بردن مردم فلسطین است و اشاره می کند که جمعیتی که در بسیاری از کشورها جمع شده اند، صدای خود را علیه نسل کشی متحد می کنند.

المیادین