اسرائیل کشته شدن ۳۴۸ سرباز از زمان آغاز «طوفان الاقصی» را تایید می‌کند.


«ارتش» اسرائیل به ۳۴۸ خانواده سرباز اطلاع می‌دهد که پسران آن‌ها از آغاز نبرد «طوفان الاقصی» در ۷ اکتبر کشته شده اند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از کشته شدن یک گروهبان اسرائیلی دیروز یکشنبه در نبردی در شمال نوار غزه خبر داد، در حالی که رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که روز گذشته یک سرباز گردان ۲۰۲ «تیپ چتر نجات» در درگیری با شبه‌نظامیان فلسطینی در نوار غزه. به شدت مجروح شده است.
دیروز رسانه‌های اسرائیلی از خانواده‌های اسرائیلی‌های کشته شده در نبرد «طوفان الاقصی» گزارش دادند که آن‌ها معتقدند بنیامین نتانیاهو، رئیس دولت «اسرائیل را به بزرگترین فاجعه تاریخ خود رساند».

گادی کدم، یکی از اعضای خانواده اسرائیلی‌هایی که در شهرک‌های غزه در روز ۷ اکتبر کشته شدند، با کانال ۱۳ اسرائیل صحبت کرد و نتانیاهو را متهم کرد که «مردم اسرائیل را از طریق اصلاحات قضایی پاره پاره کرده است» و گفت که او «اسرائیل را از بین برد». و در طول سال‌ها از شهرک‌سازی‌های اطراف نوار غزه غفلت شده است.

همچنین سایت اسرائیلی «کانال ۱۲» گزارش داد که درگیری‌های خشونت‌آمیزی بین بستگان کشته شدگان و اسرای اسرائیلی در حالی که آن‌ها در مقابل اقامتگاه بنیامین نتانیاهو، رئیس دولت قدس اشغالی در حال تظاهرات بودند، رخ داد.

در آغاز ماه جاری، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گزارش داد که تعداد کشته‌های ارتش اسرائیل از زمان آغاز نبردهای زمینی در غزه «تقریباً یک چهارم کل تلفات جنگ آغاز شده توسط اسرائیل علیه غزه در سال ۲۰۱۴ که یک ماه و نیم به طول انجامید است. ”.

این در حالی است که جناح‌های مختلف شبه نظامیان فلسطینی همچنان به هدف قرار دادن جمعیت‌های نظامی «ارتش اسرائیل» ادامه می‌دهند، در حالی که رسانه‌های اسرائیلی از ترس خود از آنچه در روزهای آینده در انتظار آن است، با تلاش‌های خود برای پیشروی در نوار غزه با مبارزان فلسطینی صحبت می‌کنند.

روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت» با تحمیل خسارات سنگین نیروهای فلسطینی به صفوف نیروهای اسرائیلی نوشت: «باید بدانیم احساسی که در ۷ اکتبر به ما وارد شد، در روزها و هفته‌های آینده دوباره در غزه به ما برمی‌گردد.»