« کشته‌شدگان از ۷ اکتبر ۹۵۰۰ نفر، ۳۹۰۰ کودک و ۲۵۰۹ زن و ۲۴۱۵۸ زخمی و ۲۰۰۰ مفقودی»

تعداد شهدای کودک از آغاز تجاوز به نوار غزه ۳۹۰۰ کودک رسید (عکس از قتل عام اردوگاه مغازی در سحرگاه یکشنبه – حسن اصلی)وزارت بهداشت غزه: ۱۰ کشتار توسط اسرائیل در عرض چند ساعت و شمار کشته‌شدگان به ۹۵۰۰ نفر رسید

ترجمه مجله هفته

کمیساریای عالی صلیب سرخ روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «وضعیت بشردوستانه در نوار غزه به بحرانی تبدیل شده است» و افزود که «آنچه ما می‌بینیم از زمان حضور دائمی ما در سال ۱۹۶۷ دیده نشده است».

کمیساریا خاطرنشان کرد که «بیمارستان‌های غزه در آستانه فروپاشی کامل هستند و جراحی‌ها بدون بیهوشی انجام می‌شود».

به گفته دفتر اطلاع‌رسانی دولت در غزه، در حالی که شمار کشته‌شدگان در نوار غزه در پی ادامه تجاوزات اسرائیلی به سی‌امین روز خود رسیده است، به ۹۵۰۰ کشته افزایش یافته است.

سلام معروف، مدیر دفتر رسانه‌ای دولت در غزه، دیشب، شنبه، گفت که «تعداد کشته‌شدگان تجاوز از ۷ اکتبر گذشته ۹۵۰۰ نفر است، از جمله ۳۹۰۰ کودک و ۲۵۰۹ زن».

معروف اعلام کرد که حملات اسرائیلی به تخریب کامل ۵۵ مسجد، سه دانشگاه، سه کلیسا و پنج ساختمان وزارت اوقاف و امور دینی در غزه منجر شده است.

«اشغالگران از سلاح‌های کشنده، غیرمتعارف و پرانرژی استفاده می‌کنند که بین‌المللی ممنوع است و باعث بیماری‌های پوستی و مشکلات تنفسی می‌شود».

سخنگوی وزارت بهداشت غزه، اشرف القدره، از سوی دیگر، گفت که «اشغالگران اسرائیلی در ساعات اخیر ده کشتار بزرگ انجام داده‌اند»، اعلام کرد که ۲۳۱ نفر کشته شده‌اند و خاطرنشان کرد که تعداد کشتارهایی که اشغالگران اسرائیلی عمداً علیه خانواده‌های نوار غزه مرتکب شده‌اند به ۱۰۰۶ کشتار رسیده است.

«هواپیماهای جنگی اشغالگر به یک سری حملات خشونت‌آمیز به چندین منطقه در نوار غزه حمله کردند».

القدره در کنفرانس خبری در شهر غزه تایید کرد که شمار قربانیان تجاوز اسرائیلی از ۷ اکتبر گذشته به ۹۵۰۰ شهید، از جمله ۳۹۰۰ کودک و ۲۵۰۹ زن، افزایش یافته است و ۲۴۱۵۸ نفر با صدمات مختلف مجروح شده‌اند.

القدره خاطرنشان کرد که ۷۰ درصد از قربانیان تجاوز اسرائیلی کودکان، زنان و سالمندان هستند و خاطرنشان کرد که ۲۰۰۰ گزارش مفقودی دریافت شده است، از جمله ۱۲۵۰ کودک که هنوز زیر آوار هستند.

در سخنرانی خود، او اشاره کرد که کشتار مدرسه الفاکوره توسط اشغالگران اسرائیلی صبح شنبه ۱۵ شهید و ۷۰ زخمی برجای گذاشت.

القدره صبح یکشنبه به المیادین تایید کرد که در پی کشتار صورت گرفته توسط اشغالگران اسرائیلی در المغازی، شمار زیادی کشته و مجروح دیگر جان خود را از دست داده و مجروح شده‌اند و خاطرنشان کرد که تعداد زیادی از شهدا و مجروحان کشتار المغازی در اورژانس انباشته شده‌اند.

قابل توجه است که هواپیماهای جنگی اسرائیل در ۲۴ ساعت گذشته حملات خود را به مناطق مختلف نوار غزه تشدید کرده‌اند و تعدادی از بیمارستان‌ها و مدارس را هدف قرار داده‌اند که تاکنون به ده‌ها کشته و مجروح منجر شده است.