هزینه بالای جنگ برای ارتش اسرائیل.ترجمه مجله هفته

از آغاز عملیات زمینی اسرائیل در غزه حدود یک هفته پیش، ۲۹ سرباز اسرائیلی کشته شده‌اند و تعداد کل کشته‌شدگان از ۷ اکتبر به ۳۴۵ نفر نظامی که شامل افسران ارشد نیز میشود رسیده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که تعداد افسران و سربازان خود که از ۷ اکتبر گذشته کشته شده‌اند به ۳۴۵ نفر رسیده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که چهار سرباز خود را در نوار غزه از جمله یک فرمانده گروهان از دست داده است. با این حساب، تعداد کشته‌شدگان از آغاز عملیات زمینی حدود یک هفته پیش به ۲۹ نفر رسیده است.

وی توضیح داد که سربازان کشته شده سه نفر از لشکر غیاتی و چهارمی از واحد شالدگ بودند که در جمع‌آوری اطلاعات تخصص داشتند.
روز شنبه روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آگاه گزارش داد که تعداد کشته‌شدگان ارتش اسرائیل بیش از دو برابر تعداد کشته‌شدگان در درگیری سال ۲۰۱۴ است و خاطرنشان کرد که «مبارزان قسامی آمادگی و توانایی بیشتری نسبت به آن زمان نشان می‌دهند». اسرائیل در سال ۲۰۱۴ به غزه حمله کرد.

در همین زمینه، وزیر امنیت اسرائیل یوآو گلانت اعلام کرد که «ارتش امروز درگیری‌های شدیدی را در غزه انجام داده است» و تأکید کرد که «روزهای آینده بسیار دشوار خواهد بود». گلانت پیش از این گفته بود که هزینه این جنگ بالا خواهد بود.

این امر با «وقوع درگیری‌های خشونت‌آمیز در اعتراضات خانواده‌های کشته‌شدگان و زندانیان در مقابل اقامتگاه نخست‌وزیر بنیامین نتانیاهو» مرتبط است، به گفته رسانه‌های اسرائیلی.

امروز، شنبه، گردان‌های قسام صحنه‌هایی از درگیری‌های مبارزان خود با نیروهای دشمن در حاشیه اردوگاه الشاطی و محله شیخ رضوان منتشر کردند که در آن ده خودرو منهدم و یکی از آن‌ها مورد حمله قرار گرفت.

دقایقی قبل از انتشار ویدیو، ابوعبیده اعلام کرد که مبارزان قسام در ۴۸ ساعت گذشته در خطوط مقدم نبرد ۲۴ خودروی نظامی را به طور کامل یا جزئی منهدم کرده‌اند.

وی افزود که قسام موشک‌های ضد تانک به سمت خودروهای نظامی اسرائیلی شلیک کرده است و تأکید کرد که «تک تیراندازان گردان‌های قسام با سربازان در خانه‌های مسکونی یا علیه کسانی که جرأت می‌کنند سر خود را از خودرویی که در آن هستند بیرون بکشند، درگیر می‌شوند. آن‌ها در آن مخفی شده اند. “

قسام امروز صحنه‌هایی را منتشر کرد که در آن با موشک به واحدهای ویژه اسرائیل که در چند ساختمان در بیت حانون پناه گرفته بودند، هدف قرار گرفت.

تخریب یک تانک اسرائیلی با یک موشک «آل یاسین ۱۰۵» که وارد منطقه سلطان غربی بیت لاهیا شد، اعلام شد و یک تانک اسرائیلی دیگر که از جنوب غربی تل الهوا پیشروی کرد، با یک موشک هدایت‌شونده «کنکورس» منهدم شد. یک گروه اسرائیلی به یک ساختمان پناهگاه در یک ساختمان در شمال غربی شهر غزه با مسلسل و بمب حمله کرد. پنج سرباز اسرائیلی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.