یک سرباز اسرائیلی در کرانه باختری در تیراندازی کشته شدکرانه باختری درگیری‌های خود را برای حمایت از مسجد الاقصی ادامه می‌دهد: یک سرباز در تیراندازی کشته شد

رسانه‌های اسرائیلی کشته شدن یک سرباز اسرائیلی در یک حمله مسلحانه در نزدیکی طولکرم در کرانه باختری را تأیید کردند… و نیروهای فلسطینی در بیش از یک منطقه با نیروهای اسرائیلی روبرو شدند.

یک سرباز در تیراندازی کشته شد… و فلسطینی ‌هادر برابر اسرائیل در کرانه باختری ایستادگی می‌کنند

درگیری‌های بین فلسطینیان و نیروهای اشغالگر در نزدیکی رام‌الله در کرانه باختری در ۲۷ اکتبر ۲۰۲۳ (رویترز)

به گفته رسانه‌های اسرائیلی، یک سرباز اسرائیلی در یک تیراندازی کشته شد و خودروی او در نزدیکی بیت لود، در نزدیکی طولکرم در کرانه باختری، واژگون شد.

وزارت بهداشت فلسطین گزارش داد که سه نفر کشته شدند. دو نفر در البیره و یکی در قلقیلیه، علاوه بر چندین قربانی در درگیری با حملات دشمن.

علاوه بر این، اعلام شد که کودک حمدان عمر حمدان (۱۴ ساله) روز دوشنبه گذشته در نابلس بر اثر جراحات ناشی از گلوله‌های اشغالگران جان خود را از دست داد.

وزارتخانه تأیید کرد که تعداد قربانیان در کرانه باختری از آغاز نبرد «سیل الاقصی» در ۷ اکتبر سال گذشته به ۱۳۳ کشته رسیده است.

خبرنگار المیادین در رام‌الله گزارش داد که مبارزان با حمله نیروهای اشغالگر به شهر سلواد مواجه شدند و سه فلسطینی از اردوگاه جلزون و بیش از هفت نفر دیگر از نین‌لین را بازداشت کردند.

در جریان سلسله حملات نیروهای اشغالگر به نقاط مختلف کرانه باختری، در روستای دورا در جنوب الخلیل و محله الطیرا در رام‌الله با نیروهای فلسطینب درگیر شد. فلسطینی ها بمب‌های دست‌ساز خود را به سمت نیروهای اشغالگر پرتاب کردند.

در جریان یورش به اردوگاه جلزون، تیراندازی سنگینی علیه نیروهای اسرائیلی صورت گرفت و گردان‌های شهدای الاقصی اعلام کردند که با نیروهای اشغالگر در اردوگاه عین سلطان در اریحا و بر فراز کوه جرزیم در نابلس با گلوله‌باران سنگین مقابله کردند.

علاوه بر این، دیروز در کرانه باختری اعتصاب گسترده‌ای به نشانه همبستگی با مردم نوار غزه و محکومیت ادامه کشتارهای پیاپی اسرائیلی برگزار شد که آخرین آن کشتار اردوگاه جبالیا در شمال نوار بود. در این میان، معترضان شعارهای تشکر به تمام نیروهای مقاومت در یمن، عراق و لبنان برای اتحاد آنها در «طوفان الاقصی» سر دادند.