نیویورک تایمز: آمریکا دست اسرائیل را در قتلعام باز گذاشته است.اسرائیل به ایالات متحده گفت که “تلفات گسترده غیرنظامیان” بهای قابل قبولی برای کارزار غزه است
پنتاگون گفته است که «هیچ محدودیتی» برای استفاده اسرائیل از تسلیحات ارائه شده توسط ایالات متحده وجود ندارد، با وجود تلفات گسترده کودکان.

دیو دی کمپ
ترجمه مجله هفته

به گزارش نیویورک تایمز، در گفتگوهای با مقامات اسرائیلی، برای دولت بایدن روشن شده که اسرائیل “تلفات غیرنظامی گسترده” را قیمت قابل قبولی برای بمباران نوار غزه می‌داند.

بر اساس گزارش تایمز، مقامات اسرائیلی به حملات هوایی ایالات متحده و متحدانش در آلمان و ژاپن در طول جنگ جهانی دوم اشاره کردند که در آن صدها هزار غیرنظامی کشته شدند. این اشاره به حملات هوایی آتش‌زا ایالات متحده به شهرهای ژاپنی است که در آن حدود ۱۰۰ هزار غیرنظامی در یک شب در سال ۱۹۴۵ در توکیو کشته شدند، و همچنین به رهاسازی بمب‌های هسته‌ای بر روی هیروشیما و ناکازاکی اشاره دارد.

برنامه‌های اسرائیل برای کشتار جمعی در نوار غزه و افزایش تعداد کودکان کشته شده، حمایت ایالات متحده را تحت تأثیر قرار نداده است. گزارش تایمز بر متعهد شدن دولت بایدن به محدود کردن تلفات غیرنظامی تمرکز کرد، اما اذعان کرد که اسرائیل را مجبور به انجام کاری نمی‌کند، بلکه فقط سوال می‌پرسد.

به گفته وزارت بهداشت غزه، از زمان آغاز کمپین بمباران اسرائیل پس از حمله حماس در ۷ اکتبر، حداقل ۸۵۰۰ فلسطینی در غزه کشته شده‌اند. از این تعداد بیش از ۳۵۰۰ کودک هستند.

در پاسخ به این سوال که آیا ایالات متحده استفاده اسرائیل از سلاح‌های ارائه شده توسط ایالات متحده را به دلیل تلفات کودکان محدود خواهد کرد، سخنگوی پنتاگون، سابرینا سینگه، پاسخ منفی داد. او گفت: “ما برای اسرائیل هیچ محدودیتی برای استفاده از سلاح‌هایی که در اختیارش می‌گذاریم، تحمیل نخواهیم کرد. واقعاً به عهده نیروهای دفاعی اسرائیل است که چگونه می‌خواهند عملیات خود را انجام دهند. اما ما به هیچ وجه آن را محدود نمی‌کنیم.”

رئیس‌جمهور بایدن فلسطینی‌ها را متهم کرده است که در مورد تعداد کشته‌شدگان دروغ می‌گویند، اما وزارت بهداشت غزه به عنوان یک منبع معتبر شناخته می‌شود و این ارقام بازتاب‌دهنده تعداد گسترده بمب‌هایی است که اسرائیل بر روی این سرزمین انداخته است. مقامات سازمان ملل به روزنامه وال استریت ژورنال گفتند که آنها تعداد کشته‌شدگان را بسیار بیشتر می‌دانند، زیرا افرادی که هنوز زیر آوار هستند در آن گنجانده نشده‌اند.