از آغاز «طوفان الاقصی» تاکنون، ۳۳۲ اسرائیل سرباز کشته شده‌اند.

ترجمه مجله هفته

ارتش اشغالگر به ۳۳۲ خانواده سرباز اطلاع داده است که فرزندانشان از آغاز حمله به غزه در ۷ اکتبر کشته شده اند و همچنین به ۲۴۲ خانواده اطلاع داده است که فرزندانشان در غزه اسیر جنگی هستند.

ارتش اشغالگر به ۳۳۲ خانواده اسرائیلی اطلاع داده است که فرزندانشان در «سیل الاقصی» کشته شده اند.
سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که به ۳۳۲ خانواده سرباز اطلاع داده است که فرزندانشان از آغاز حمله به غزه در ۷ اکتبر کشته شده اند.
همچنین به ۲۴۲ خانواده اطلاع داده شده است که فرزندانشان در غزه اسیر جنگی هستند.
علاوه بر سربازان اسرائیلی که در عملیات «طوفان الاقصی» کشته شدند، ارتش اشغالگر کشته شدن ۱۷ سرباز خود را در درگیری با مقاومت فلسطین از آغاز تلاش های نیروهای خود برای ورود به نوار غزه اعلام کرد.
روز گذشته روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» این تعداد کشته شدگان اسرائیلی را با بیان اینکه این تعداد حدود یک چهارم قربانیان کل جنگی است که «اسرائیل» در سال ۲۰۱۴ علیه غزه انجام داد و یک ماه و نیم به طول انجامید، مورد بررسی قرار داد.
در مورد اسیران اسرائیلی، مقاومت فلسطین آمادگی خود را برای مذاکره در مورد یک توافق مبادله اعلام کرد و سخنگوی گردان های القسام، ابوعبیده، تأیید کرد که قیمت آن تخلیه زندان ها از زندانیان فلسطینی است و افزود: «اگر دشمن بخواهد. ما آماده هستیم تا بلافاصله پرونده زندانیان را خاتمه دهیم و اگر راه می خواهد … ما آماده هستیم تا دست به مذاکره بزنیم».

از سوی دیگر، پرونده اسیران اسرائیلی به اختلافات و شکاف هایی در داخل واحد اشغالگری منجر شد و تعدادی از مقامات اسرائیلی «اداره زندان ها» استعفا دادند، همانطور که روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» فاش کرد.
قابل توجه است که خانواده های اسیران اسرائیلی که توسط نیروهای فلسطینب بازداشت شده اند، اقداماتی را برای تحت فشار قرار دادن دولت اسرائیل برای اجرای یک توافق مبادله و قرار ندادن جان فرزندانشان در معرض خطر در برابر بمباران اسرائیل از غزه و تلاش های نفوذ زمینی ارتش این کشور آغاز کرده اند.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که نمایندگان خانواده ها از نتانیاهو درخواست کرده اند که قرارداد «همه در برابر همه» را امضا کند.