گزارش درگیری زمینی نیروهای فلسطینی با ارتش اسرائیل در غزه

نیروهای فلسطینی تلاشهای اشغالگری را برای نفوذ به نوار غزه ناکام گذاشت و با موشکهای الیاسین ۱۰۵ به آن حمله کرد

نیروهای فلسطین امروز سه شنبه اعلام کرد که مبارزانش از کمین علیه خودروهای اشغالگری که در شمال نوار غزه در حال نفوذ بودند آتش گشودند و آنها را با موشکهای الیاسین ۱۰۵ هدف قرار دادند.

شبه نظامیان القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، همچنین اعلام کرد که دو خودروی دیگر را با موشکهای الیاسین ۱۰۵ هدف قرار داده و یکی از سربازانش را در نقطه صفر در شمال غرب غزه کشته است.

کتائب القسام همچنین گفت که یک نیروی اسرائیلی را پس از ورود به ساختمانی در خان یونس کشته است. همچنین یک بولدوزر و یک خودروی دیگر را که از این نیرو محافظت می کردند هدف قرار داد.

کتائب القسام همچنین گفت که یک تانک اسرائیلی را که در شرق محله زیتون در حال نفوذ بود با یک موشک الیاسین ۱۰۵ هدف قرار داد و آن را آتش زد.

کتائب القسام همچنین گفت که اهدافی را در کیبوتس نیمریم، “العین الثالثة” و سایت مارس با خمپاره هدف قرار داده است.

خبرنگار شبکه المیادین در نوار غزه تایید کرد که نیروهای فلسطینی با اشغالگران در شرق اردوگاه البریج درگیر شده و تلاش آنها را برای نفوذ ناکام گذاشته است.

وی افزود که نیروهای فلسطینی به نیروهای اسرائیلی در سایت کرم ابو سالم در شرق رفح آسیب رسانده است.

خبرنگار المیادین همچنین گفت که نیروهای اسرائیلی از قاطع صلاح الدین در شرق محله زیتون به دلیل حملات نیروهای فلسطینی عقب نشینی کردند.

همچنین، خبرنگار المیادین تایید کرد که نیروهای فلسطینی با نیروهای اسرائیلی در جریان تلاش آنها برای حمله به شرق البریج درگیر شده است. وی همچنین به شلیک موشکهای زمین به هوا توسط مقاومت فلسطین برای مقابله با هواپیماهای اسرائیلی در شرق نوار غزه اشاره کرد.
درگیری های شدیدی نیز بین مبارزان و نیروهای اسرائیلی در شرق شهر القراره در جنوب خان یونس درگرفت.
در همین حال، کتائب القسام عکسی با عنوان “لن تمروا” منتشر کرد.
همچنین، سرایا القدس اعلام کرد که سایتهای کرم ابو سالم و ایرز را با خمپاره های سنگین و کیسوفیم و میقن نظامی را با حملات موشکی هدف قرار داده است.
همچنین، تجمعی از خودروهای دشمن را که در منطقه عطاطرة نفوذ کرده بودند با خمپاره هدف قرار گرفت.

از سوی دیگر، کتائب المقاومة الوطنية (نیروهای شهید عمر قاسم) اعلام کرد که درگیری مسلحانه ای با سلاح های سبک و ضد زره با نیروهای نفوذ کننده در شهرک بیت لاهیا در شمال نوار غزه داشته است.

کتائب الأقصى نیز اعلام کرد که سایت کرم ابو سالم و کیبوتس نیمریم را با یک حمله موشکی هدف قرار داده است.

رسانه های اسرائیلی از شنیدن صدای آژیر خطر در شهرک های “غلاف غزه”، نتیف هعسراه، کیسوفیم، ایرز خبر دادند. همچنین، صدای آژیر خطر در شهر عسقلان در شمال نوار غزه شنیده شد.
وزیر بهداشت اسرائیل بحران کنونی را که این رژیم با آن مواجه است را خطرناک ترین بحران سلامت روانی در تاریخ اسرائیل توصیف کرد.

پس از نیمه شب گذشته، القسام اعلام کرد که مبارزانش با نیروهای اسرائیلی که در محور جنوبی غزه نفوذ کرده بودند درگیر شده و چهار خودرو را با موشک های الیاسین ۱۰۵ و بمب های دست ساز هدف قرار دادند.
در همین حال، سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، اعلام کرد که تجمعات نظامی در جنگل های “صوفا” در شرق رفح در جنوب نوار غزه را با یک حمله موشکی هدف قرار داده است.
گروه های مقاومت فلسطین در پاسخ به کشتارهایی که اشغالگران علیه غیرنظامیان در نوار غزه مرتکب می شوند همچنان در حال شلیک حملات موشکی به سمت اسرائیل هستند،.