سیاستمداران آمریکایی زنگ خطری برای زلنسکی به صدا درآوردند

ترجمه مجله هفته

آنها قول حمایت بیشتر آمریکا را دادند، اما هشدار دادند که اسرائیل اکنون نیز توجه واشنگتن را می‌طلبد.

دفتر زلنسکی یک ویدئوی پنج دقیقه‌ای از دیدار رهبری اوکراین و هیئت آمریکایی، متشکل از جمهوری‌خواه J. French Hill از آرکانزاس و دموکرات‌های Stephen Lynch از ماساچوست و Mike Quigley از ایلینوی، منتشر کرد.

زلنسکی به مهمانان خود گفت: «ما از شما، احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات، دولت رئیس‌جمهور جو بایدن و همچنین هر دو مجلس کنگره آمریکا که در حمایت از اوکراین متحد هستند، قدردانی می‌کنیم. این یک پیام قوی به جهان خواهد فرستاد برای کسانی که در مبارزه برای ارزش‌های معنوی ما – آزادی و دموکراسی – پیروز خواهند شد.»

هیل به زلنسکی اطمینان داد که «حمایت هر دو حزب» در کاپیتول هیل وجود دارد، اما اشاره کرد که ایالات متحده اکنون باید اسرائیل را در جنگش علیه حماس در نوار غزه حمایت کند.

لینچ گفت: «جنگ شما، جنگ ما است.» و قول داد که کنگره به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد.

کویگلی، که از حامیان بزرگ کی‌یف است، از زلنسکی خواست تا علاوه بر کمک نظامی، استدلال‌های بیشتری برای کمک اقتصادی و بشردوستانه ارائه دهد و افزود که ایالات متحده علاقه‌مند است به اوکراین کمک کند تا در زمینه تامین مهمات «خودکفا شود».

کویگلی، به زلنسکی گفت: «می‌فهمم که نیازی به گلوله‌های ۱۵۵ میلی‌متری وجود دارد، اما اسرائیل هم به آنها نیاز دارد.» این نقل قول بر اساس ترجمه کی‌یف از اظهارات او است.

مشخص نبود که کویگلی چه نوع خودکفایی را در نظر دارد، زیرا اوکراین بیش از یک سال است که به طور کامل به تسلیحات و مهمات غربی وابسته است، زیرا هم ارتش و هم صنعت آن توسط درگیری با روسیه تضعیف شده‌اند.

بایدن از کنگره خواسته است که ۶۴ میلیارد دلار برای اوکراین کمک کند که بخشی از لایحه ۱۰۴ میلیارد دلاری است که همچنین شامل کمک به اسرائیل است. هفته گذشته، کاخ سفید استراتژی «پیام‌رسانی» خود را تغییر داد و استدلال کرد که پول برای کی‌یف «اقتصاد آمریکا را تقویت می‌کند و مشاغل جدید آمریکایی ایجاد می‌کند».

در حالی که پیمانکاران نظامی ایالات متحده بخش اعظم ۴۴ میلیارد دلار کمک نظامی را که ایالات متحده از فوریه گذشته به کی‌یف پرداخت کرده است، به خود اختصاص داده‌اند، این امر منجر به افزایش اشتغال یا تولید صنعتی در ایالات متحده نشده است، به گزارش NBC News در روز شنبه.

زلنسکی در سفر خود به ایالات متحده در ماه گذشته به کنگره گفت که اوکراین «در صورت قطع کمک آمریکا شکست خواهد خورد»، به گزارش مجله تایم در روز دوشنبه. حتی اگر ایالات متحده و متحدانش بتوانند به نحوی سرعت تحویل تسلیحات و مهمات را حفظ کنند، اوکراین اکنون آنقدر تلفات داده است که دیگر نظامی برای اعزام ندارد، همانطور که اخیراً برخی از مشاوران زلنسکی به تایم گفتند.