حمله به نیروهای اسرائیلی در اریتره.ترجمه مجله هفته

براساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، یک هواپیمای بدون سرنشین از سمت دریای سرخ وارد سرزمین‌های اشغالی شد و به “ایلات” نفوذ کرد، قبل از اینکه توسط نیروهای این کشور رهگیری شود.

رسانه‌های اسرائیلی احتمال دادند که منبع هواپیمای بدون سرنشین یمن باشد، جایی که جنبش انصارالله اخیراً تهدید کرده است که حملات خود را به اسرائیل گسترش دهد.
صبح روز دوشنبه، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که یک موشک بالستیک یمنی از یمن شلیک شده است، و ادعا کردند که این موشک توسط نیروی دریایی ایالات متحده در شمال دریای سرخ رهگیری شده است.

رسانه‌های اسرائیلی همچنین گزارش دادند که نیروی هوایی اسرائیل هواپیماهای بدون سرنشین یمنی را در آسمان دریای سرخ رهگیری کرده است، و ادعا کردند که این هواپیماها از یمن به سمت اسرائیل پرواز می‌کردند.

پیش از این، کشتی نیروی دریایی ایالات متحده “یو اس اس کارنی” چهار موشک کروز و ۱۵ هواپیمای بدون سرنشین را در برابر سواحل یمن، در عملیاتی که ۹ ساعت طول کشید، رهگیری کرد، به گفته یک مقام نظامی آمریکایی به شبکه سی‌ان‌ان.

او همچنین گفت که موشک‌ها و هواپیماها به سمت اهداف اسرائیلی در حال حرکت بودند، و با این کار تایید کرد که پنتاگون قبلاً احتمال هدف قرار گرفتن اهداف اسرائیلی را مطرح کرده بود.

جبهه پنجم علیه اسرائیل

پس از اعلام جنبش انصارالله در یمن مبنی بر بسیج جهادی جامع و قصد خود برای مشارکت فعال در جنگ در سرزمین‌های اشغالی علیه اشغالگران اسرائیلی، رسانه‌های اسرائیلی از یک “تهدید اضافی” که با آن مواجه است، سخن گفتند.

در این راستا، رسانه‌های اسرائیلی اشاره کردند که در اسرائیل برآورد می‌شود که احتمال شلیک موشک از یمن (علاوه بر عراق) در پاسخ به تجاوز اسرائیلی به نوار غزه وجود دارد.

علاوه بر نوار غزه، لبنان، سوریه و کرانه باختری، جبهه پنجم این رژیم اشغالگر از سمت جنوب در این روزها، یمن است، طبق گفته رسانه‌های اسرائیلی.

حمله به نیروهای اسرائیلی در اریتره

در ۲۶ اکتبر جاری، منابع نظامی در اریتره به المیادین فاش کردند که نیروهای اسرائیلی در اریتره هدف دو حمله قرار گرفته‌اند، همزمان با نبرد “طوفان الاقصی” که مقاومت فلسطینی از ۷ همان ماه علیه نیروهای اسرائیلی به راه انداخته است.

منابع گفتند که اولین حمله در پایگاه اسرائیلی در مجمع‌الجزایر دهلک رخ داد، در حالی که دیگری به بالاترین قله کوه امپا سویر، که نیروهای اسرائیلی از آن به عنوان مرکز نظارت در دریای سرخ استفاده می‌کنند، اصابت کرد.

آنها افزودند که نیروهای اسرائیلی در بزرگترین پایگاه خارجی خود در مجمع‌الجزایر دهلک متمرکز هستند، جایی که ناوگان هوایی آن ده‌ها جنگنده از انواع مختلف را در خود جای داده است.

همچنین، منابع کشته شدن یک افسر را تایید کردند، در حالی که هیچ طرفی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفت.

شارل ابو نادر، تحلیلگر نظامی المیادین، در واکنش به این دو حمله گفت که این امر “در مسیری است که منطقه وارد آن شده است”، و احتمال داد که این “ادامه حملاتی باشد که در راه ایلات بودند و توسط کشتی آمریکایی رهگیری شدند”.

با وجود اینکه هیچ طرفی مسئولیت حملات را بر عهده نگرفت، ابو نادر احتمال داد که این حملات بخشی از “نبرد آشکار بین اشغالگران اسرائیلی و طرف‌های محور مقاومت” باشد، و در این صورت، طرف مقاومت یمن است، به گفته او.