اکونومیست: آمریکا در جنگ برای اسرائیل جاسوسی میکند.

“اکونومیست”: هواپیماهای آمریکایی در شرق مدیترانه، برای اسرائیل در غزه جاسوسی می کنند.

سایت “اکونومیست” در گزارشی از جنایات رژیم اسرائیل علیه کودکان فلسطینی در غزه خبر داد و گفت که این رژیم از کمک اطلاعاتی یک دسته از هواپیماهای آمریکایی که در شرق دریای مدیترانه پرواز می کنند، بهره می برد.

در گزارش “اکونومیست” که روز سه شنبه منتشر شد، آمده است که رژیم صهیونیستی از کمک اطلاعاتی یک دسته از هواپیماهای آمریکایی که در شرق دریای مدیترانه پرواز می کنند، برای هدف قرار دادن مناطق فلسطینی در غزه استفاده می کند.

این گزارش در ادامه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی اسرائیل علیه مردم غزه، نوشت که “تعداد کودکان کشته شده در غزه، از تعداد کودکان کشته شده در تمام جنگ ها در هر یک از سه سال گذشته بیشتر است.”

این گزارش همچنین بر اساس تصاویر ماهواره ای، تخمین زد که بیش از یک دهم خانه های غزه در حملات رژیم اسرائیل تخریب شده است که باعث شده بیش از ۲۸۰ هزار نفر آواره شوند.

روز گذشته، سایت “اینترسپت” آمریکا از ساخت یک پایگاه نظامی “مخفی” توسط ایالات متحده در بالای کوهی به نام “جبل کیرن” در صحرای النقب خبر داد. این پایگاه به عنوان یک پایگاه رادار هشدار اولیه شناخته می شود و “سایت ۵۱۲” نام دارد.

در گزارشی که توسط کلین کلیبنشتاین و دانیل بوغسلاف منتشر شده است، آمده است که اسناد دولتی که به ساخت این پایگاه نظامی مخفی اشاره دارند، “نکات نادری در مورد حضور نظامی قابل توجه آمریکا در نزدیکی غزه ارائه می دهند.”

بر اساس این گزارش، ساخت این پایگاه در بالای کوه کیرن در صحرای النقب که ۳۵۴ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، در حال انجام است و شامل تاسیسات اقامتی برای سربازان آمریکایی با هزینه اولیه حدود ۳۶ میلیون دلار خواهد بود.

نکته قابل توجه این است که پنتاگون ساخت این پایگاه را حدود دو ماه قبل از ۷ اکتبر آغاز کرد و تجهیزات و دستگاه های این پایگاه هیچ کدام از موشک ها و خمپاره هایی را که از غزه شلیک شد، ردیابی نکرد.