غزه: بیش از ۸۱۰۰ کشته و بیش از ۱۸۰۰ مفقودترجمه مجله هفته

اسرائیل حملات هوایی خود را در شب گذشته به مناطق مختلف نوار غزه شدت بخشید و تهدید کرد که چندین بیمارستان را بمباران کند.

**خبرنگاران از غزه امروز دوشنبه ۳۰ اکتبر ۲۰۲۳ گزارش دادند که شمار کشته شدگان و مفقودان به دلیل حملات مداوم اسرائیل به نوار غزه از ۲۴ روز پیش به حدود ۱۰۰۰۰ نفر رسیده است.

خبرنگار المیادین گفت که بالگردهای اسرائیل تمام طول شب حملات شدیدی را انجام دادند که عمدتاً در مناطق شرقی نوار غزه متمرکز بود. این حملات همچنین مساجد نزدیک خیابان الدعوة در نوار غزه را هدف قرار داد. علاوه بر این، مناطق شمالی نوار غزه و مناطق حصار مرزی با شهرک‌های اطراف غزه نیز هدف قرار گرفتند.
وی افزود که نیروهای اسرائیل حملات خود را در صبح امروز به شکلی مشابه با آنچه دو روز پیش در نوار غزه رخ داد، تشدید کردند.

نیروهای اسرائیل همچنان به حملات غیر انسانی و خلاف حقوق بین‌الملل خود به نوار غزه ادامه می‌دهند و مناطق مسکونی و بیمارستان‌ها را هدف قرار می‌دهند.

صبح امروز، اسرائیل یک خانه را در منطقه خربة العدس در رفح در جنوب نوار غزه بمباران کرد. همچنین، نیروهای اسرائیلی به چندین ساختمان مسکونی در مرکز اردوگاه جبالیا حمله کردند که بیش از ۳۰ مجروح به بیمارستان اندونزی منتقل شدند.

«نیروهای اسرائیل عملیات بمباران کور و متراکم مشابه با آنچه دو روز پیش در نوار غزه رخ داد انجام دادند.»

اسرائیل بیمارستان‌ها را تهدید به بمباران می‌کند

یک حمله هوایی شدید اسرائیل اطراف بیمارستان شهداء الاقصی در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد. وی افزود که حملات اسرائیلی در اطراف بیمارستان ترک در جنوب نوار غزه نیز متمرکز بود.

از سوی دیگر، مدیر کل بیمارستان دوستی ترکیه گفت که هواپیماهای جنگنده اسرائیل اطراف بیمارستان را به طور مکرر از امروز و روزهای گذشته هدف قرار داده‌اند که منجر به تخریب بخش‌های بزرگی از بیمارستان شده است.

وی افزود که بیماران سرطانی و کادر پزشکی به دلیل بمبارانی که بیمارستان تنها بیمارستان بیماران سرطانی در نوار غزه را هدف قرار می‌دهد، دچار وحشت شده اند.

وی اشاره کرد که خسارات شدیدی به ساختمان وارد شده است، زیرا اسرائیل به طور مکرر اطراف آن را هدف قرار داده است. وی توضیح داد که اسرائیل نه تنها با محروم کردن بیماران سرطانی از دارو و سفر برای درمان در خارج از کشور، رنج و درد آن‌ها را افزایش داده است، بلکه با هدف قرار دادن اطراف بیمارستان، جان آن‌ها را نیز در معرض خطر قرار داده است.

هواپیماهای جنگنده اسرائیل همچنین به حمل ده‌ها حمله به شکل کمربند آتشین در اطراف بیمارستان القدس متعلق به جمعیت هلال احمر فلسطین، در محله تل الهوی در جنوب غربی شهر غزه ادامه دادند.

حدود ۱۴۰۰۰ فلسطینی به بیمارستان القدس پناه بردند تا به عنوان پناهگاه امنی از آن استفاده کنند. علاوه بر این، حدود ۴۰۰ بیمار و همین تعداد مجروح در معرض خطر بمباران قرار دارند.

جمعیت هلال احمر توضیح داد که مقامات اسرائیلی تهدیدات خود را برای بمباران بیمارستان القدس و دستور تخلیه فوری آن تکرار کرده‌اند و اسرائیل را مسئول ایمنی شهروندان داخل آن دانسته است.

در بیانیه‌ای کوتاه، جمعیت هلال احمر تأکید کرد که بیمارستان را تخلیه نخواهد کرد و از جامعه بین المللی خواست تا فوراً و بی‌اتلاف وقت برای جلوگیری از وقوع یک کشتار مداخله کند.

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی نیز در مورد «هشدار» اسرائیل برای تخلیه بیمارستان القدس پس از تهدید به بمباران آن ابراز «نگرانی عمیق» کرد.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی فلسطین