درگیری در جبهه شمالی با کشته و زخمیترجمه مجله هفته

رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که یک عضو ارتش این رژیم روز یکشنبه، بر اثر آنچه “انقلاب تانک” در شمال نامیدند، کشته شد.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که «ینون فلایشمان، گروهبان یکم ذخیره ارتش، ۳۱ ساله، که یک سرباز زرهی در گردان ۷۱، تشکیلات «هاباراک» (برق)، روز گذشته در اثر درگیری در شمال کشته شد.»

این اعلام همزمان با ادامه درگیری ها در مرز بین لبنان و فلسطین اشغالی، بین اسرائیل از یک سو و مقاومت اسلامی در لبنان (حزب الله) و گروه های فلسطینی و لبنانی از سوی دیگر صورت گرفت.

دیروز، گردان های قسام – لبنان، پرتاب ۱۶ موشک به سمت شهر نهاریا اشغالی را تایید کرد، در پاسخ به جنایات اشغالگران اسرائیلی علیه غیرنظامیان در نوار غزه.

همزمان، «نیروهای فجر»، شاخه نظامی جنبش اسلامی در لبنان، مسئولیت هدف قرار دادن شمال فلسطین اشغالی با حملات موشکی را بر عهده گرفت.

در همان روز، مقاومت اسلامی در لبنان اعلام کرد که یک نیروی پیاده نظام اسرائیلی را در سایت ملکیه و اطراف آن شناسایی و هدف قرار داد و به آنها آسیب وارد کرد. همچنین سایت سمکه در مزارع شبعا اشغالی را هدف قرار داد.

همچنین، سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در فلسطین، صبح امروز دوشنبه، دو تن از مبارزان خود را از دست داد. این دو شهید عبارتند از ابراهیم محمد عثمان (۲۳ ساله) و مصطفی عزالدین حسین (۲۱ ساله).

این دو شبه نظامی شامگاه یکشنبه کشته شدند و از «اعضای گردان شهید علی اسود در میدان سوریه» بودند. سرایا القدس اعلام کرد که این دو نفر در حین اجرای عملیات در سایت نظامی «حنیتا» در شمال اسرائیل به کشته شدند.

رسانه های اسرائیلی روز یکشنبه اعلام کردند که تیراندازی دیگر به سمت مناطق واقع در خط مقدم نزدیک مرز، بلکه در عمق شمال صورت می گیرد. آنها اعلام کردند که تیراندازی به سمت منطقه «روش بینا» «عجیبه» است.