اسرائیل دروغ میگوید، هیچ پیشروی زمینی رخ نداده.
دولت غزه ادعاهای اسرائیل را رد می کند: هیچ پیشروی زمینی رخ نداده

دفتر اطلاع رسانی دولتی غزه تأیید می کند که آنچه در خیابان صلاح الدین اتفاق افتاد، پیشروی محدودی از سوی اسرائیل بود که توسط مقاومت دفع شد و تأکید می کند که حملات مقاومت مانع ورود اشغالگران به این منطقه می شود.
دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه تأیید کرد که برخلاف آنچه اسرائیل اعلام کردند، “هیچ پیشروی زمینی در داخل مناطق مسکونی در نوار غزه به طور قطع وجود ندارد و آنچه در خیابان صلاح الدین اتفاق افتاد، پیشروی چند تانک ارتش اشغالگر و یک بولدوزر بود که از منطقه کشاورزی باز منطقه جحر الدیک آغاز شد.”

دفتر اطلاع رسانی گفت: “این ماشین آلات دو خودروی غیرنظامی را در خیابان صلاح الدین هدف قرار دادند که منجر به شهادت سه غیرنظامی و ایجاد خرابی در خیابان شد قبل از اینکه مقاومت آنها را مجبور به عقب نشینی کند.”

وی تأکید کرد که “در حال حاضر هیچ حضوری از ماشین آلات ارتش اشغالگر در خیابان صلاح الدین وجود ندارد و حرکت شهروندان به حالت عادی در آن بازگشته است.”

وی خاطرنشان کرد که “آنچه اتفاق افتاد نشان می دهد که ارتش اسرائیل نمی تواند در هیچ منطقه ای در داخل نوار غزه تحت حملات مقاومت حضور داشته باشد، حتی اگر منطقه ای کشاورزی باز باشد مانند منطقه ای که صبح تحت حملات سنگین توپخانه ای و کمربندهای آتشین وارد آن شد”، و تأکید کرد که “تلاش می کند تصویری غیرواقعی از حضور سربازان خود در مناطق داخل این منطقه ترسیم کند.”

در همین راستا، جنبش حماس در غزه اعلام کرد که «دشمن پس از بمباران و سوزاندن همه چیز، تانک‌ها را به مناطق نرم وارد کرد» و تأکید کرد که «به دلیل پاسخ مقاومت، موضع خود را در برخی مناطق درگیری پس گرفت».

مقاومت فلسطینی به مقابله با تلاش های مکرر نیروهای اشغالگر برای نفوذ به نوار غزه و هدف قرار دادن تجمعات خودروهای دشمن مستقر ادامه می دهد.

گردان های القسام امروز دوشنبه اعلام کردند که “یک نفربر نظامی صهیونیستی مستقر در شرق محله زیتون را با خمپاره یاسین ۱۰۵ هدف قرار دادند.”

القسام دیروز یکشنبه تأیید کرد که مبارزان آن در حال درگیر شدن در درگیری های شدید با سلاح های مسلسل و ضد زره با نیروهای اشغالگر در شمال غرب غزه هستند و مبارزان آن موفق به هدف قرار دادن دو تانک نیروهای مستقر در شمال غرب غزه و آتش گرفتن آنها شدند.

اسرائیل اعتراف کرد: تعداد کشته شدگان ارتش به ۳۱۲ نفر رسید و عملیات زمینی پیچیده است

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که تعداد کشته شدگان نظامیان اشغالگر در پی حمله غزه به ۳۱۲ نفر و اسیران به ۲۳۹ نفر رسیده است. وی همچنین تأکید کرد که عملیات زمینی پیچیده است.

سخنگوی ارتش اشغالگر گفت که به ۳۱۲ خانواده اطلاع داده شده است که فرزندانشان نظامیان کشته شده اند و به ۲۳۹ خانواده اطلاع داده شده است که فرزندانشان اسیر نیروهای مقاومت فلسطینی هستند.

وی همچنین گفت که نیروهای اسرائیلی عملیات زمینی خود در غزه را گسترش داده اند اما آن را پیچیده توصیف کرد.

پیشتر، رسانه های اسرائیلی اعلام کرده بودند که از آغاز حمله غزه، ۱۴۰۰ اسرائیلی کشته و حدود ۵۴۰۰ نفر زخمی شده اند.

از دو روز پیش رسانه های اسرائیلی از قول مقامات اسرائیلی گزارش داده اند که “در مذاکرات برای آزادی گروگان های غزه پیشرفتی حاصل نشده است و همه ابتکارات مختلفی که در روزهای اخیر از سوی میانجی ها مطرح شده است، هنوز به نتیجه نرسیده است”.

این اظهارات اسرائیلی همزمان با تأکید مقاومت فلسطین در غزه بر ادامه درگیری با نیروهای اشغالگر در مرزهای این باریکه و دفع تلاش های مکرر آنها برای نفوذ به آن صورت گرفت.

امروز صبح، گردان های القسام اعلام کردند که شهرک نیریم را با خمپاره هدف قرار داده اند و گردان های قدس نیز سایت امنیتی سریج در شرق خان یونس را با خمپاره هدف قرار دادند.

دیروز، مقاومت فلسطین اعلام کرد که تجمعی از ادوات مکانیزه دشمن را که در منطقه واحه در شمال غربی بيت لاهيا نفوذ کرده بود، با خمپاره های سنگین هدف قرار داده است.

گردان های القسام تأکید کردند که مبارزان آنها درگیری های شدیدی با سلاح های مسلسل و ضد زره با نیروهای اشغالگر در شمال غربی غزه دارند و مبارزان آنها موفق به هدف قرار دادن دو تانک از نیروهای نفوذ کرده در شمال غربی غزه شدند و آتش در آنها شعله ور شد.