سفیر سابق اسرائیل: “غزه را نابود خواهیم کرد”آندرا پوچیو
ترجمه مجله هفته

سفیر سابق اسرائیل در طی برنامه‌ای در شبکه چهار اعلام کرد که هدف کشورش “نابودی غزه، این شر مطلق” است و سپس افزود که “با این نازی‌ها (فلسطینی‌ها) نمی‌توان کنار آمد”.

در این ویدیو که به خودی خود گویاست، سفیر سابق اسرائیل در ایتالیا بارها تکرار کرد که هدف کشورش نابودی کامل غزه است. در این مرحله دو احتمال وجود دارد: یا سفیر سابق دچار مشکلات روحی جدی است یا به صراحت مواضع دولت تل آویو در مورد مسئله فلسطین را بیان کرده است.

از آنجایی که از دولت نتانیاهو هیچ سخنی در محکومیت سخنان سفیر سابق خود در کشورمان (ایتالیا) نرسیده است، باید نتیجه گرفت که این مواضع رسمی اسرائیل است. در غیر این صورت، اگر این سخنان دیپلمات آنها ناشی از مواضع شخصی وی بود، باید از سوی تل آویو محکوم می‌شد.

در نهایت، و این چیزی است که به نظر من بیشتر باید ما را به تأمل وادار کند، هیچ کس در کشور ما (ایتالیا)، چه سیاستمداران و چه روزنامه‌نگارانی که در صفحات مجازی ما حضور دارند، این سخنان را محکوم نکرده یا از آن ابراز تأسف نکرده است. من اصلاً تعجب نمی‌کنم، زیرا ما، همانطور که اکنون مد شده است، از اسرائیل را بدون چون و چرا حمایت می‌کنیم. اگر متأسفانه، در بی‌تفاوتی کامل جامعه بین‌المللی غربی، پروژه تل آویو به نتیجه برسد، ما همدست آن خواهیم بود.