حمله موشکی حزب الله به سایت اسرائیلی

ترجمه مجله هفته

حزب الله لبنان سایت مسكاف عام اسرائیلی را با موشک‌های هدایت‌شونده هدف قرار داد و به اهداف مستقیمی دست یافت

مقاومت اسلامی لبنان تأیید کرد که مبارزانش صبح امروز سایت مسكاف عام اسرائیلی را در سمت شرقی مرز لبنان با فلسطین اشغالی هدف قرار دادند و بخشی از تجهیزات آن را تخریب کردند.

«مقاومت اسلامی لبنان حزب الله» اعلام کرد که شبه نظامیانش صبح امروز سایت مسكاف عام اسرائیلی را در سمت شرقی مرز لبنان با فلسطین اشغالی با سلاح‌های مناسب هدف قرار دادند و بخشی از تجهیزات آن را تخریب کردند.

رسانه‌های اسرائیلی پیش‌تر در روز جاری گزارش دادند که در ساعات اولیه امروز، گلوله‌های توپخانه به سمت مواضع ارتش اسرائیل در مزارع شبعا شلیک شده است و از ساکنان مسكاف عام خواسته شده است که به پناهگاه‌ها بروند.

پس از این حمله، خبرنگار شبکه المیادین در جنوب لبنان گزارش داد که اسرائیل در یک حمله پهپادی، منزلی را در عيتا الشعب هدف قرار دادند.

در طرف غربی مرز، خبرنگار المیادین گزارش داد که ارتش اسرائیل حملات مداوم علیه مناطق جنگلی بین علما الشعب و الناقورة در جنوب لبنان انجام داده است تا مساحت‌های سبز را بسوزاند.

ارتش اسرائیلی منزلی را در مارون الراس هدف قرار دادند اما هیچ‌گونه آسیب انسانی در پی نداشت.

دیروز شنبه – حزب‌الله – اعلام کرد که تجمعی از سربازان اسرائیلی در ارتفاع ابو دجاج نزدیک به پادگان “زرعيت” با سلاح‌های مناسب هدف قرار گرفته است و به اهداف مشخصی در آن دست یافته است. در حمله مقاومت اسلامی به سایت ابو دجاج نزدیک به پادگان اسرائیلی “زرعيت” کشته و زخمی وجود دارد.

نیروهای حافظ صلح موقت سازمان ملل متحد در جنوب لبنان، یونیفل، اعلام کرد که مقر اصلی آن با یک خمپاره هدف قرار گرفته است و خاطرنشان کرد که در حال بررسی منبع آن است، در بحبوحه تشدید نظامی بین حزب‌الله و اسرائیل در منطقه مرزی، همزمان با تجاوز اسرائیل به نوار غزه.

یک منبع نظامی لبنانی به خبرگزاری فرانسه گفت که “یک خمپاره اسرائیلی دیوار بتونی” اطراف مقر یونیفل در شهر مرزی الناقورة را سوراخ کرده است، و اشاره کرد که این بار دوم است که یک خمپاره مقر یونیفل را در جریان تشدید اخیر هدف قرار می‌دهد.

اسرائیلی ها نیروهای امدادی را دو بار هدف قرار دادند، و تأیید کرد که دو نفر از اعضای گردان نپالی در نیروهای یونیفل پس از اینکه توسط بمباران اسرائیلی هدف قرار گرفتند، مجروح شدند.

حزب الله یا مقاومت اسلامی لبنان به طور مداوم مواضع اسرائیلی را در طول مرز لبنان – فلسطین اشغالی هدف قرار می‌دهد و به اهداف مستقیمی دست می‌یابد، در پاسخ به حملات مداوم اشغالگران به لبنان و تجاوز به غزه.

دیروز، مقاومت اسلامی لبنان – حزب‌الله – فیلم‌های عملیاتی را منتشر کرد که در آن یک تانک مرکاوا اسرائیلی را در اطراف پادگان “افيڤيم” در تاریخ ۲۵ اکتبر جاری با موشک‌های هدایت‌شونده هدف قرار داد امری که منجر به کشته و زخمی شدن اعضای خدمه آن شد.