بیش از ۸۰۰۰ کشته، نیمی از آنها کودکان و هزاران زیر آوار و مفقودیترجمه مجله هفته

اسرائیل حملات خود به غزه را ادامه می دهند. تعداد قربانیان به بیش از ۸ هزار نفر رسید، نیمی از آنها کودکان هستند

وزارت بهداشت به خبرگزاری فرانسه گفت که تعداد کشته شدگان از حملات اسرائیل از مرز ۸ هزار نفر گذشته است، نیمی از آنها کودکان هستند.
آخرین آمار حملات اسرائیل که همچنان در حال انجام است، بر اساس وزارت بهداشت ۷۷۰۳ کشته بود.
در همین حال، در سحرگاه یکشنبه، ده ها نفر کشته و صدها نفر در حملات اسرائیلی که برای سی و سومین روز متوالی بر نوار غزه ادامه داشت، زخمی شدند.
خبرنگار المیادین در غزه از حملات هوایی شدید اسرائیل به مناطق شمالی و شمال غربی غزه خبر داد.
.خبرنگار ما اشاره کرد که نیروی دریایی اسرائیل به طور شدید مناطق شرقی منطقه را بمباران می کند و تأیید کرد که وضعیت انسانی در بیمارستان ها بسیار خطرناک است زیرا اسرائیل همچنان به هدف قرار دادن بخش بهداشت ادامه می دهد.
او از شنیدن صدای تیراندازی مداوم در شمال ترین نقطه منطقه به سمت بیت حانون خبر داد و به وجود بمباران شدید در اطراف بیمارستان القدس در تل الهوا در غرب شهر غزه اشاره کرد.
همچنین تأیید کرد که هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیل شدیدا به سمت خانه های شهروندان در مناطق شمال غربی منطقه شلیک می کنند و به افزایش تعداد کشته شدگان به ۲۱ نفر و زخمی شدن دیگران در سری حملات به خانه ها و مسجد در النصیرات والمغراقة در مرکز منطقه اشاره کرد.
خبرنگار ما به بیرون آوردن ۹ کشته و تعدادی مجروح از خانه هایی که اسرائیل در بیر النعجه در شمال منطقه بمباران کرد، اشاره کرد و به وقوع مجروحیت های متعدد در هدف قرار دادن یک خانه در غرب اردوگاه جبالیا اشاره کرد.
در محله الزيتون در جنوب شرقی شهر، هواپیماهای اسرائیل چندین خانه را بمباران کردند که منجر به کشته شدن دست کم ۳۰ شهروند و زخمی شدن دیگران شد و در محله التفاح در شرق شهر، هواپیماها حدود ۵ خانه را بمباران کردند و شهدا و مجروحانی در صفوف شهروندان به جا گذاشتند.
هواپیماهای جنگی همچنین دو خانه در محله الشجاعیه در شرق شهر را بمباران کردند که منجر به کشته شدن و مجروحان شدن افرادی شد که برخی از آنها هنوز زیر آوار هستند.
در اردوگاه جبالیا، هواپیماهای اسرائیل ۱۱۰ خانه را بمباران کردند که منجر به کشته شدن دست کم ۴۵ شهید و مجروح شدن دیگران شد.
در خان یونس و رفح، حدود ۵۷ شهروند که اکثر آنها از آوارگان بودند پس از تخریب خانه ها توسط هواپیماهای اسرائیل بر سر ساکنان آنها کشته شدند و به بیمارستان های ابویوسف النجار و ناصر در جنوب منطقه منتقل شدند.
میریانا سپولیاریچ، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، از جهان خواست تا برای “توقف سطح غیرقابل تحمل” رنج های انسانی در نوار غزه اقدام کند.
سپولیاریچ گفت: “این یک شکست فاجعه بار است که جهان نباید با آن کنار بیاید”، در حالی که اسرائیل حملات خود به غزه را تشدید می کند.
وزارت بهداشت اعلام کرد که تعداد کشتارهایی که اسرائیل از زمان ۲۲ روز از تجاوز به منطقه علیه خانواده ها مرتکب شده است، به ۸۲۵ کشتار رسیده است، در حالی که صدها نفر هنوز زیر آوار هستند.
علاوه بر این، وزارتخانه ۱۸۰۰ گزارش دریافت کرده است، از جمله ۱۰۰۰ گزارش در مورد کودکان مفقود شده.