المیادین: استفاده از فسفر سفید و بمباران شیمیایی در حمله زمینی به غزهمنابع الميادين: ارتش اسرائیل قبل از نفوذ به مناطق عملیاتی در غزه، از گازهای سمی استفاده می کند.

منتشر شده در المیادین

منابع ویژه به المیادین گزارش دادند که ارتش اسرائیل قبل از نفوذ به منطقه عملیات، از گازهای سمی استفاده می کند و سپس پس از ۴ ساعت به منطقه نفوذ می کند.

منابع مذکور اعلام کردند که ارتش اسرائیل پس از ۴ ساعت از شلیک این گازها، به منطقه عملیات نفوذ می کند و این گازها را در مناطق اصلی عملیات، به ویژه در بیطار و بیحان استفاده کرده است.

سازمان “دیده بان حقوق بشر” پیشتر استفاده ارتش اسرائیل از فسفر سفید در حملات خود به غزه و لبنان در روزهای ۱۰ و ۱۱ اکتبر جاری را تایید کرده بود.**

دیده بان حقوق بشر در سندی سوالات و پاسخ هایی در مورد “فسفر سفید” اعلام کرد که استفاده ارتش اسرائیل از فسفر در عملیات های نظامی در غزه و لبنان “شهروندان را در معرض خطر آسیب جدی و طولانی مدت قرار می دهد”.

در همین راستا، دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه نیز تایید کرد که مستندات واضحی از استفاده ارتش اسرائیل از فسفر سفید در مناطقی از این نوار وجود دارد.

مقاومت جوخه های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس، همچنان در حال مقابله با نیروهای ارتش اسرائیل هستند که در منطقه “آمریکایی” در شمال غربی بیطار نفوذ کرده اند.

در بیانیه ای نظامی، جوخه های القسام تایید کردند که “نیروهای فلسطینی با نیروهای ارتش اسرائیل درگیر شدند و خودروهای زرهی اسرائیل را با موشک های “یاسین ۱۰۵” دوگانه و خمپاره و از طریق هواپیمای انتحاری “زواری” هدف قرار دادند.

شبه نظامیان فلسطینی همچنین چندین عملیات تیراندازی انجام دادند، طبق بیانیه نظامی. ارتش اسرائیل نیز اعتراف کرد که تعدادی از سربازان خود را در درگیری با مقاومت به دست آورده است که هنوز در حال حمله به نیروهای دشمن هستند.
جوخه ها توضیح دادند که نیروهای آنها نیروهای ارتش اسرائیل را که در شمال غربی بیطار نفوذ کرده بودند، پس از نفوذ به پشت خطوط آنها غافلگیر کردند.
در همین راستا، خبرنگار کانال ۱۲ اسرائیل گفت: “شبه نظامیان از یک تونل در شمال نوار غزه خارج شدند و به سربازان اسرائیل حمله کردند.”

در همین حال، سرایا القدس – شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی – با شلیک موشک و خمپاره های سنگین به خودروهای دشمن که در شمال غربی ترین نقطه نوار غزه نفوذ کرده بودند، آنها را هدف قرار داد، طبق گزارش خبرنگار المیادین.
سرایا القدس همچنین مجتمع “مفتاحیم” و “نیر عوز” را با یک حمله موشکی و تجمعات نظامی در سایت “چشم سوم” را با خمپاره هدف قرار داد.
کتائب مقاومت ملی (نیروهای شهید عمر قاسم) نیز سایت نظامی “صوفا” را با چندین خمپاره هدف قرار داد.

کمین های مقاومت
طبق گزارش خبرنگار المیادین، در ساعات اولیه امروز، مقاومت در غزه یک گروه پیاده نظام اسرائیلی را در کمین مقاومت در صوفا، شرق رفح، گرفتار کرد.
خبرنگار المیادین تایید کرد که “گروه پیاده نظام اسرائیل پس از درگیری های شدید با مقاومت که ۳ ساعت طول کشید، از صوفا عقب نشینی کرد.”
سخنگوی “ارتش” اسرائیل اعلام کرد که “یک افسر ارتش در اثر انفجار یک بمب در شمال نوار غزه به شدت مجروح شد و یک سرباز دیگر نیز در جریان درگیری با مسلحان در شمال این نوار مجروح شد.”
این اتفاق پس از آن رخ می دهد که حمله زمینی که ارتش اسرائیل روز شنبه گذشته از طریق ۳ محور به غزه انجام داد، شکست خورد، به طوری که حماس کشته شدن و مجروح شدن سربازان اسرائیل را اعلام کرد.
حمای گفت که دشمن در “کمین هایی که مقاومت فلسطینی آماده کرده بود” گرفتار شده است و انتظار می رود که اسرائیل “تلاش خود را برای نفوذ به غزه بار دیگر تکرار کند”.

دیروز، سخنگوی نظامی جوخه های قسام، ابوعبیده، پیامی به ارتش اسرائیل داد و گفت: “ما هنوز منتظرش هستیم تا انواع جدیدی از مرگ را به او بچشانیم.”