تشدید حملات اسرائیل در غزه پس از نزدیک شدن به توافق آتش‌بس و تبادل اسرا

تشدید حملات اسرائیل در غزه پس از نزدیک شدن به توافق آتش‌بس و تبادل اسرا

طبق گفته منابع المیادین، اسرائیل به توافق آتش‌بس یک روزه پایبند بود، بنابراین تنها یک روز مرز رفح را باز می‌کرد که این مورد مورد قبول مقاومت قرار نگرفت.

منابع المیادین گزارش دادند که تشدید حملات اسرائیل در غزه پس از نزدیک شدن به توافق آتش‌بسی صورت گرفت که شامل آزادی همه کودکان و زنان از سوی اسرائیل بود و مقاومت نیز قرار بود اتباع خارجی غیرنظامی را آزاد کند.

منابع المیادین خاطرنشان کردند که توافق آتش‌بس شامل آزادی همه زنان اسیر، کودکان و جوانان زیر ۱۸ سال از سوی اسرائیل بود.

آنها توضیح دادند که طبق توافقی که در حال کار بر روی آن بود، تعداد آزادشدگان از سوی اسرائیل ۴۰ زن و ۱۰۰ جوان زیر ۱۸ سال بود، در مقابل ۱۰۰ اسیر غیرنظامی که مقاومت قرار بود آنها را آزاد کند.

همچنین از شرایط توافق این بود که اسرائیل آب را برای نوار غزه باز کند، مرز رفح را باز کند تا سوخت و ماشین‌آلات سنگین برای رفع آوار وارد شود و در روزهای آتش‌بس، هواپیماهای جنگی، بالگردها و پهپادهای اسرائیل در آسمان نوار غزه پرواز نکنند.

طبق گفته منابع المیادین، اسرائیل تنها با توافق آتش‌بس یک روزه موافق بود، بنابراین تنها یک روز مرز رفح را باز می‌کرد که این مورد مورد قبول مقاومت قرار نگرفت.

در وقت سابق، یک منبع در مقاومت فلسطین به المیادین گفت: دشمن در حالت رفت و برگشت است و نتوانسته است هیچ یک از نیروهای خود را در مناطق اصلی تلاش در شمال شرق و شمال غرب و وسط در البریج تثبیت کند، بنابراین از شدت حملات در محورهای پیشروی می‌کاهد.

گردان‌های القسام در بیانیه‌ای اعلام کردند که «در حال مقابله با نفوذ زمینی اسرائیلی در خان‌یونس و شرق البریج هستند.»

سرایا القدس اعلام کرد که «گروه‌های پیشرفته آن در محورهای جنگ حضور دارند و در حال مقابله با نیروهای دشمن هستند که سعی می‌کنند به سمت نوار غزه پیشروی کنند.»


بر اساس اطلاعات اندکی که به دست آمده است، پس از آن که به نظر می رسد یکی از شدیدترین شب های بمباران در منطقه محاصره شده، ارتباط در نوار غزه همچنان قطع است.

تعداد تلفات فلسطینی ها تا دیروز به ۷۳۰۰ نفر رسید، اما از دست دادن ارتباطات به این معنی است که رقم واقعی می تواند بسیار بیشتر باشد.

آنچه باید از چند ساعت گذشته بدانید در اینجا آمده است:

یونیسف و پزشکان بدون مرز می گویند که پس از قطع ارتباط با همکاران خود در غزه دیگر در تماس نیستند.

اسرائیل مدعی است که در شبانه روز ۱۵۰ هدف زیرزمینی در غزه را هدف قرار داده است.

هزاران فلسطینی در سراسر کرانه باختری در نماز صبح برای مردم غزه شرکت می کنند.

فیلم‌های غزه، التماس‌ها و فریادهای ناامیدانه را در میان بمباران اردوگاه الشطی به تصویر می‌کشند.

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای می‌گوید از «جان» فلسطینیان بی‌گناه باید محافظت شود.صدها نفر پس از تحصن به رهبری یهودیان در ایستگاه بزرگ مرکزی نیویورک دستگیر شدند

در پی تظاهراتی در ایستگاه بزرگ نیویورک در حمایت از آتش بس در غزه، صدها معترض عمدتا یهودی دستگیر شدند.
اداره پلیس نیویورک گفت دست کم ۲۰۰ نفر در این تحصن که توسط صدای یهودی برای صلح فراخوانده شده بود، دستگیر شده اند.
این مراسم با روشن کردن شمع های شبات و خواندن دعای کادیش یهودیان برای مردگان آغاز شد.
خاخام می ی در بیانیه ای گفت: «در حالی که شبات معمولاً یک روز استراحت است، ما نمی توانیم در حالی که نسل کشی به نام ما آشکار می شود استراحت کنیم.
زندگی فلسطینی ها و اسرائیلی ها در هم تنیده است و امنیت تنها از عدالت، برابری و آزادی برای همه ناشی می شود.

ارتش اسرائیل می گوید ۱۵۰ هدف زیرزمینی در غزه هدف قرار گرفته است

ارتش رژیم صهیونیستی روز شنبه اعلام کرد که جنگنده‌های این رژیم ۱۵۰ هدف “زیرزمینی” در شمال غزه را طی یک بمباران شدید شبانه هدف قرار دادند.
بر اساس بیانیه ارتش اسرائیل، سایت های مورد حمله شامل “تونل های تروریستی، فضاهای جنگی زیرزمینی و زیرساخت های زیرزمینی اضافی بود. علاوه بر این، چندین تروریست حماس کشته شدند.”
ارتش اسرائیل نوشت: “ما از آتشی استفاده می کنیم که قبلاً هرگز در نوار غزه دیده نشده است. از هوا، از زمین یا از زیر زمین – ارتش اسرائیل هر تروریست ارشد یا خردسال و هر زیرساخت تروریستی حماس را از بین خواهد برد.” ایکس.
سازمان‌های فلسطینی و روزنامه‌نگاران تعداد تلفات یا حملات را تأیید نکرده‌اند، زیرا قطعی ارتباطات وجود دارد.

“یک شب مرگبار”: روزنامه نگار در غزه به روز رسانی بمباران اسرائیل


هند خدری، روزنامه‌نگار، که به صورت آزاد برای میدل ایست آی کار کرده است، بامداد روز شنبه در استوری‌های اینستاگرام به‌روزرسانی‌هایی درباره بمباران غزه منتشر کرد و گفت: “این وحشتناک است. در غزه اتصال یا اینترنت وجود ندارد. برای ما دعا کنید!”

“انفجارهای بی پایان. وضعیت بسیار وحشتناک است. اینترنت به سختی کار می کند. به دنیا بگویید که ما ناگهان از دنیا قطع شدیم. اینترنت نیست. بدون تماس. بدون اس ام اس. ما نمی توانیم با هم صحبت کنیم. انفجارها متوقف نشدند. “

او اضافه کرد که در تلاش برای ارسال ویدیو بود اما کار نمی کرد.

“صدای انفجارها وحشتناک است. آسمان نارنجی است. ما چیزی نمی دانیم. ما در امان نیستیم. برای ما دعا کنید.

“این یک شب مرگبار است. من هواپیماهای جنگی اسرائیل را دیدم که با چشمان خود بمب های فسفری را هدف قرار دادند.”