انتشار آمار برای یک یک فریبکار بی فایده استاسرائیل-فلسطین: انتشار اسامی ۷۰۲۸ فلسطینی کشته شده پس از آنکه بایدن تعداد کشته شدگان را زیر سوال برد.

میدل ایست آی
ترجمه مجله هفته

وزارت بهداشت فلسطین روز پنجشنبه اسامی ۷۰۲۸ نفری را که در حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه کشته شدند، منتشر کرد. این اقدام یک روز پس از آن صورت گرفت که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، تعداد کشته شدگان از آغاز جنگ در ۷ اکتبر را زیر سوال برد.

بایدن در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «نمی دانم که آیا فلسطینی ها در مورد تعداد کشته شدگانی که تاکنون توسط اسرائیل کشته شده اند، راست می گویند یا خیر. مطمئن هستم که افراد بی گناه کشته شده اند، و این قیمتی است که باید در صورت جنگ پرداخت کرد.»

در پی این اظهارات، وزارت بهداشت گزارشی ۲۱۰ صفحه ای منتشر کرد که در آن نام، سن، جنسیت و شماره های شناسنامه همه افرادی که در این منطقه کشته شده اند، ذکر شده است.

اشرف الکدر، سخنگوی وزارت بهداشت، دولت ایالات متحده را به دلیل «بی شرمی» در زیر سوال بردن صحت تعداد کشته شدگان، «فاقد هرگونه استاندارد انسانی، اخلاق و ارزش های اساسی حقوق بشر» توصیف کرد.

وی گفت: «ما تصمیم گرفته ایم که حقیقت را در مورد جنگ وحشیانه ای که اشغالگران اسرائیلی علیه مردم ما انجام داده اند، با جزئیات و نام ها، به تمام جهان اعلام کنیم.»

بر اساس این گزارش، بین ۷ اکتبر و ساعت ۱۵ به وقت محلی در ۲۶ اکتبر، ۷۰۲۸ فلسطینی کشته شدند، از جمله ۲۹۱۳ کودک.

در مجموع، ۳۱۲۹ زن و ۳۸۹۹ مرد کشته شدند. تعداد کشته شدگان شناسایی نشده ۲۱۸ نفر است که در تعداد نهایی کشته شدگان گنجانده نشده است.
گزارش وزارت بهداشت فلسطین، که روز پنجشنبه منتشر شد، تنها شامل افرادی است که در بیمارستان ها ثبت شده اند. این گزارش شامل افرادی که زیر آوار مانده و به بیمارستان منتقل نشده اند، افرادی که بیمارستان ها نتوانسته اند مراحل ثبت نام آنها را تکمیل کنند و افرادی که زیر آوار گم شده اند، که حدود ۱۶۰۰ نفر از آنها کشته شده اند، نمی شود.

وزارت بهداشت اعلام کرد که تعداد واقعی کشته شدگان احتمالاً بسیار بیشتر از آن چیزی است که در گزارش ذکر شده است.

اشرف الکدر، سخنگوی وزارت بهداشت، در بیانیه ای گفت: «ما تصمیم گرفته ایم که حقیقت را در مورد جنگ وحشیانه ای که اشغالگران اسرائیلی علیه مردم ما انجام داده اند، با جزئیات و نام ها، به تمام جهان اعلام کنیم.»

او افزود: «ما تأیید می کنیم که درهای وزارت بهداشت برای همه نهادها باز است. دنیا باید بداند که پشت هر عدد، داستان یک انسان با نام و هویت شناخته شده وجود دارد. مردم ما هیچ کس نیستند که بتوان آنها را نادیده گرفت.»

اگرچه بایدن صحت تعداد کشته شدگان را زیر سوال برد، اما هوف پست فاش کرد که وزارت امور خارجه ایالات متحده در نزدیک به ۲۰ «گزارش وضعیت» از وزارت بهداشت فلسطین در غزه نقل قول کرده است.

بسیاری از کارشناسان به دلیل دسترسی، منابع و صحت اظهارات قبلی، آمار وزارتخانه را قابل اعتماد می دانند.

عمر شکیر، مدیر بخش اسرائیل و فلسطین در سازمان دیده بان حقوق بشر، در اوایل این هفته به واشنگتن پست گفت که آمار وزارت بهداشت فلسطین «به طور کلی قابل اعتماد تلقی می شود».

او گفت: «همه از آمار وزارت بهداشت غزه استفاده می کنند زیرا به طور کلی قابل اعتماد تلقی می شود. در مواقعی که ما خودمان آمار مربوط به حملات خاص را بررسی کرده ایم، هیچ وقت به من اطلاع داده نشده است که اختلاف بزرگی وجود داشته باشد.»

جنگ جاری اسرائیل علیه نوار غزه در تاریخ ۷ اکتبر آغاز شد، پس از آنکه حماس حمله ای فلسطینی به جنوب اسرائیل را انجام داد. به گفته مقامات اسرائیلی، در این حمله حدود ۱۴۰۰ نفر در اسرائیل کشته شدند که اکثر آنها احتمالاً غیرنظامیان بودند.

حداقل ۲۲۰ نفر دیگر در غزه دستگیر شدند که شامل سربازان و غیرنظامیان می شود. حماس تاکنون ۴ زندانی را آزاد کرده و اعلام کرده است که ۵۰ نفر دیگر در حملات هوایی اسرائیل کشته شده اند.

اسرائیل در پاسخ به حمله حماس، با یک کمپین بی امان بمباران غزه و محاصره کامل منطقه واکنش نشان داد.

در جریان بمباران ها، ده ها خبرنگار، پزشک، امدادگر، نویسنده، هنرمند و فوتبالیست نیز کشته شدند.

علاوه بر سایر تأسیسات غیرنظامی، خانه ها، بیمارستان ها، آمبولانس ها، مدارس، دانشگاه ها، دفاتر رسانه ای، مساجد، یک کلیسا و بانک ها نیز مورد حمله قرار گرفتند.