چشمان خود را به روی نازی های کیف بسته‌اند.دولت فدرال از همکاری دولت اوکراین با فاشیست ها اظهار بی اطلاع میکند و به تهیه سلاح برای آنها ادامه می دهد

نوشته گیدو برگلر
یونگه ولت
ترجمه مجله هفته

دولت آلمان چشم خود را بر این واقعیت که تسلیحات جنگی آلمان در اوکراین به دست نازی ها نیز می رسد، بسته است. از سال ۲۰۲۲، این کشور به اوکراین سلاح هایی به ارزش حدود ۱۸ میلیارد یورو تحویل داده است یا به هزینه مالیات دهندگان آلمانی قول تحویل آنرا داده است. این که کی‌یف با راست‌گرایان افراطی همکاری می‌کند و سلاح‌ها به این ترتیب به نازی‌های شبکه‌شده در اروپا نیز می‌رسند، برای دولت ائتلافی آلمان اهمیتی ندارد. این خلاصه ای از پاسخ ۲۲ صفحه ای دولت آلمان به سوال «نفوذ راست افراطی در سیاست اوکراین» نماینده سویم داغدلن (نماینده سابق حزب چپ!!!) است که این هفته در وب سایت بوندس‌تاگ منتشر شد.

دولت «هیچ اطلاعی» ندارد که آیا و در چه حجمی سلاح های تحویل داده شده از آلمان به «واحدهای راست افراطی» منتقل شده است. دولت ائتلافی همچنین نمی تواند رد کند که سربازان اوکراینی که در آموزش های ارتش آلمان شرکت می کنند به «واحدهای راست افراطی» تعلق دارند. «دولت فدرال هیچ ارزیابی از اعضای نیروهای مسلح اوکراینی در معنای پرسشنامه انجام نمی دهد.» دولت فدرال همچنین توضیح می دهد که کدام واحدهای اوکراینی در برنامه های آموزشی بوندس‌وهر شرکت کرده اند و کدام یک از آنها «راست افراطی یا تحت تأثیر راست افراطی» بوده اند، باز هم «به دلایل منافع ملی» این اطلاعات محرمانه است.

همانطور که درخواست داغدلن نشان می دهد، نیروهای راست افراطی نفوذ قابل توجهی بر سیاست اوکراین دارند. نمایندگان سازمان های فاشیستی در بسیاری از نهادهای دولتی، مدنی و نظامی برجسته هستند.
رهبر سابق «بخش راست»، دیمیترو یاروش، اکنون مشاور ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین است. او در سال ۲۰۱۹ تهدید کرده بود که اگر رئیس‌جمهور ولودیمیر زلنسکی با روسیه صلح کند، او را اعدام خواهد کرد. یکی از خطرناک‌ترین نیروهای فاشیستی، «جنبش آزوف» با گردان خود در «گارد ملی اوکراین» همکاری میکند، ارتباطات آن با رهبری وزارت کشور و تعهد صریح آن به همدستان هیتلر مانند استپان باندرا و رومان شوخویچ کاملا مشهود است.

در حالی که وزارت امور خارجه «نمایندگان آزوف» را می‌پذیرد، حزب نازی «راه سوم» از آلمان «تدارکات مختلف مواد» را برای دوستان قهوه‌ای خود به خط مقدم می‌رساند. دولت فدرال فهرستی از ملاقات‌های متعدد «جنبش آزوف» با «هویت‌گرایان» قومی ارائه می‌دهد. حمایت آنها از جنگ برای «تشکل‌های داوطلبانه رزمی» «همچنان ادامه دارد»، همانطور که آنها به‌طور فعلی در وب‌سایت خود گزارش می‌دهند.

وقتی دولت فدرال ادعا می‌کند که به «راست‌گرایی افراطی» در اوکراین «به‌شدت» توجه میکند، اما در عین حال نسبت به آنها رفتاری سهل‌انگارنه دارد، این یک بازی بی‌معنی است: دولت فدرال در پاسخ به ۵۳ سوال از ۷۴ سوال، صریحاً اعلام می‌کند که «هیچ شناختی ندارد».» او نمی خواهد «به طور کلی» این موضوع را قبول کند که «نیروهای راست افراطی نفوذ قابل توجهی بر سیاست اوکراین دارند».

داغدلن به روزنامه یونگه ولت هشدار داد، «دودمان‌های تاریک و قهوه‌ای را نادیده گرفتن و سفید کردن آن بسیار خطرناک است». «به جای اینکه همچنان سلاح‌هایی برای جنگ فرسایشی بی‌معنی به رهبری کی‌یف که بی‌شرمانه با سازمان‌های نئونازی همکاری می‌کند، تحویل دهیم، ائتلاف باید شروع به کار بر روی راه‌حلی بر اساس مذاکره‌ کرده و برای ایجاد صلح تلاش کند.»

1 Comment

  1. دیگر هیچ شبهه ای حتی برای ساده ترین اذهان نیز باقی نمانده است که چپ المان از روز نخست پیدایش خود ، استقرار فاشیسم و صهیونیسم المانی را در دستور کار خود داشته و دارد و دیگر قادر به سفید شویی چهره کثیف و ضدانسانی خود نیست .
    سوسیالیستهای حقیقی جهان برای استقرار عدالت و برابری چاره ای به جز نابودی چپ المانی و همه اقمار جهانی آن ندارند .
    مواضع این جنبش فاشیستی در جریان جنگ غزه ثابت نمود که چپ المان بخش مهم و پایه ای فاشیسم و صهیونیسم در همه طول تاریخ حیات ننگین خود بوده و میباشد و درهم شکستن این جنایتکاران بیشرم یک وظیفه مبرم انسانی و اخلاقی است و در حقیقت جنبش زحمتکشان جهان همیشه با این جنایتکاران در جنگ بوده و اکنون همه پرده ها به کنار رفته و ماهیت فاشیستی انان بیش از پیش آشکار گردیده است .
    تنها نگاهی به مواضع چپ در بحران‌های چنددهه گذشته بخصوص بحران اوکراین و فلسطین از هر مدرک و سندی درین زمینه گویاتر و روشن ترست.
    چپ المان همان فاشیسم و صهیونیسم است .

Comments are closed.