هر روز رکوردی جدید: ۷۰۵ کشته در یک روز، ۲۳۶۰ کودک تا بحال!مجازات اسرائیل علیه مردم غزه ادامه دارد، و شمار قربانیان از ۶۰۰۰ نفر فراتر رفت.

ترجمه مجله هفته

خبرنگار شبکه المیادین در غزه گزارش داد که شمار قربانیان در غزه از ۶۰۰۰ نفر و حدود ۲۰ هزار زخمی فراتر رفته است، در حالی که ساکنان این منطقه با شرایط بهداشتی فاجعه‌باری مواجه هستند.

حمله اسرائیل به غزه برای هجدهمین روز متوالی ادامه دارد و حملات توپخانه‌ای و هوایی که توسط هواپیماهای جنگی و توپخانه انجام می‌شود، همچنان به منازل غیرنظامیان در این منطقه هدف قرار می‌دهد.

خبرنگار المیادین در غزه امروز چهارشنبه گزارش داد که در چند ساعت گذشته حدود ۱۰۰ نفر بر اثر حملات اسرائیل به این منطقه کشته شده‌اند.

هواپیماهای اسرائیل یک خانه متعلق به خانواده غبن در اردوگاه شاطئ در غرب غزه و یک خانه در خیابان العجارمه در اردوگاه جبالیا را بمباران کردند، و بیش از ۱۵ حمله شدید را بر مناطق مختلف شهر رفح در غزه انجام دادند.
بیمارستان‌های ناصر و الهلال در خان یونس از مردم خواسته‌اند که فوراً برای اهدای خون مراجعه کنند.

منابع خبری گزارش دادند که اسرائیل یک مسجد در خیابان الجلاء در شهر غزه را تخریب کرد، و خبرنگار ما خاطرنشان کرد که اسرائیل تاکنون بیش از ۴۰ مسجد و یک کلیسا را در جریان حمله مداوم خود به این منطقه تخریب کرده است.

وزارت بهداشت غزه شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که اسرائیل در چند ساعت گذشته ۴۷ کشتار دسته‌جمعی علیه خانواده‌های فلسطینی انجام داده است که در نتیجه آن ۷۰۵ نفر کشته شده‌اند.

از سوی دیگر، دفتر مطبوعاتی دولتی غزه اعلام کرد که اسرائیل شب گذشته نانوایی المغازی را بمباران کرد که تنها نانوایی بود که چند ساعت قبل از بمباران توسط آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد (آنروا) با آرد تأمین شده بود.

این دفتر افزود که موشک‌ها این نانوایی را به طور کامل و شماری از خانه‌های اطراف آن در این اردوگاه تخریب کردند که منجر به شهادت ۱۰ نفر شد.

همچنین، اسرائیل دیروز کارخانه آرد السلام را با گلوله‌های توپخانه در شرق دیرالبلح در مرکز غزه تخریب کرد.

مدیریت دفاع مدنی شمال غزه، احمد الخلوت، گفت که عملیات آواربرداری در شرایط بسیار دشوار انجام می‌شود، و به توقف عملیات امداد و نجات فلسطینی‌ها و اجساد از زیر آوار به دلیل قطع سوخت از تنها بولدوزر در این استان اشاره کرد.
در مقابل، الخلوت تأکید کرد که آنها در صورت توقف ماشین‌آلات به دلیل کمبود سوخت، با دستان خالی برای نجات مردم از زیر آوار حفاری خواهند کرد.

از سوی دیگر، رئیس دفتر مطبوعاتی دولتی، سلامة معروف، گفت که تعداد کل آوارگان به حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است که معادل ۷۰ درصد از جمعیت این منطقه است که در بیش از ۲۲۲ مرکز اسکان، از جمله ۱۰۰ مرکز در غزه و شمال این منطقه، توزیع شده‌اند.

او توضیح داد که بیش از ۱۸۳ هزار واحد مسکونی بر اثر این حمله مداوم آسیب دیده‌اند که معادل ۵۰ درصد از واحدهای مسکونی در این منطقه است، و بیش از ۲۸ هزار واحد مسکونی به طور کامل توسط اسرائیل تخریب شده یا غیرقابل سکونت شده‌اند، در حالی که اسرائیل ۷۵ مقر دولتی و ده‌ها تاسیسات عمومی و خدماتی را تخریب کرده و به آنها آسیب زیادی وارد کرده است.

سازمان ملل متحد برای کودکان (UNICEF) اعلام کرد که تعداد قربانیان کودک در غزه از ۷ اکتبر به ۲۳۶۰ کودک شهید و ۵۳۶۴ کودک زخمی رسیده است.

یونیسف تأکید کرد که «تقریباً هر کودکی در غزه در معرض حوادث و صدمات بسیار دردناک قرار گرفته است»، و توضیح داد که «صدها هزار کودک و خانواده در وضعیت فاجعه